Pytania o HiszpaniaDokumenty i granice

  Zadać pytanie
Zadać pytanie
Na Twoje pytanie odpowiedzą eksperci i doświadczeni turyści.
+ Wyjaśnienie do pytania


Więcej o Hiszpania
Mam trasę pod koniec lipca, więc nie wiem, co robić. Oczywiście pod warunkiem, że Ukraina zacznie produkować.
4 roku wstecz  •  8 subskrybenci 13 odpowiedzi
Po odprawie natychmiast wydali kartę pokładową. Nie było ostrzeżenia, aby pobrać i wydrukować. Czyli możesz to pokazać z telefonu i nie przychodzić do stoiska po pieczątkę wizową?
4 roku wstecz  •  8 subskrybenci 8 odpowiedzi
Witam, zarezerwowałem bilet lotniczy z Polski do Hiszpanii dla mojego przyjaciela. Mój przyjaciel jest obywatelem Ukrainy i przebywa tymczasowo w Polsce. Zarezerwowany bilet z USA. Byłbym wdzięczny za wszelkie informacje, które musi mieć przy sobie. Dzięki.
5 lat wstecz  •  6 subskrybenci 21 odpowiedź
Witam wszystkich, którzy są z Bilbao? Pytanie o taki plan to, co jest potrzebne, aby przenieść się do Hiszpanii, jakie są opcje, rodzina to mama tata i 8-letnie dziecko. Proszę powiedz mi, będę wdzięczny!
6 lat wstecz  •  4 abonent 3 odpowiedź
Dobryi Potrzebna jest wiza na ok. Teneryfa? Czy mam zwykły paszport?
6 lat wstecz  •  5 subskrybenci 5 odpowiedzi
Dzięki, wymyśliłem to na Wyspach Kanaryjskich. Potem jeszcze kilka pytań: 1) czy wystarczy (aby potwierdzić cel wyjazdu) okazać zaproszenie (nieoficjalne, wysłane e-mailem) od krewnego z Hiszpanii, że zaprasza Cię do siebie? Jak na takie zaproszenie reagują celnicy (być może ktoś miał już doświadczenie z takim zaproszeniem)? W jakim języku najlepiej to napisać? 2). Czy mogę ubiegać się o wizę (wizę zjednoczeniową) zaraz po powrocie z Hiszpanii? Czy muszę przeczekać ten korytarz 90/180 (podczas pierwszej podróży planuję wykorzystać wszystkie 90 dni)? 3). Pomóż radzić sobie z kalkulatorem Bezwizowy. W miarę możliwości w konkretnych terminach: np. przyjazd do Polski rozpoczyna się 29.09.2017, paszport jest czysty, z Polski samolotem do Hiszpanii.. Planuję wykorzystać wszystkie 90 dni w Hiszpanii. Kiedy muszę wrócić, aby nie przekroczyć tego wymogu 90/180 bezwizowego?
7 lat wstecz  •  2 abonent 1 odpowiedź
Witam, chcę podróżować bez wiz z Ukrainy do Hiszpanii. Czy mogę podróżować z Hiszpanii na Wyspy Kanaryjskie z paszportem biometrycznym lub potrzebuję wizy Schengen?
7 lat wstecz  •  7 subskrybenci 10 odpowiedzi
Mam kartę nienazwaną, czy wystarczy czek z bankomatu + zaświadczenie z banku, że jest moja ze wskazaniem środków w momencie wystawienia zaświadczenia
9 lat wstecz  •  2 abonent 2 odpowiedź
Jestem obywatelem Ukrainy, ale mieszkam w Hiszpanii Chcę przyjąć obywatelstwo Mam mieszkanie na Ukrainie Czy lecąc na Ukrainę muszę otworzyć wizę czy na 90 dni bez wizy?
10 lat wstecz  •  4 abonent 4 odpowiedź
Dzień dobry! Takie pytanie - chcę pojechać do Hiszpanii latem z koleżanką. Mam tam tatę, pracuje legalnie. Już 13 lat. Jak uzyskać wizę? Potrzebujesz wyzwania czy co? Jeśli to wyzwanie, to potrzebujesz, aby tata zapewnił nam mieszkanie, prawda? co powiesz na przyjaciela? Czy ona też potrzebuje wyzwania? A może lepiej przez biuro podróży? Jesteśmy 19-letnimi studentami Proszę wytłumacz)
10 lat wstecz  •  3 abonent 2 odpowiedź
Witam. Chcę wysłać mojego 14-letniego syna z Hiszpanii do Rosji. Jest obywatelem Federacji Rosyjskiej i posiada własny paszport. Dlaczego straż graniczna wymaga ode mnie notarialnej zgody na wjazd mojego syna do Federacji Rosyjskiej. W końcu nie wyjeżdża, ale wjeżdża do swojego kraju, którego jest obywatelem. I zgodnie z ustawą federalną „O procedurze wyjazdu i wjazdu do Federacji Rosyjskiej” obywatel Federacji Rosyjskiej nie może być pozbawiony prawa wjazdu do Federacji Rosyjskiej. Linia lotnicza zabiera go na pokład bez żadnych roszczeń i dodatkowych dokumentów, a straż graniczna mówi, że nie przepuszczą go, gdy przybędzie
11 lat wstecz  •  3 abonent 3 odpowiedź
Pokaż więcej »
Wszystkie pytania
ZEA
już