Pytania o BułgariaDokumenty i granice

  Zadać pytanie
Zadać pytanie
Na Twoje pytanie odpowiedzą eksperci i doświadczeni turyści.
+ Wyjaśnienie do pytania
TOP 5 koneserów Bułgaria
według liczby pytań, na które udzielono odpowiedzi w ciągu 30 dni
1
аватар
Odebrano na 2 pytanie
2
аватар
Odebrano na 2 pytanie
3
аватар
Odebrano na 1 pytanie
4
аватар
Odebrano na 1 pytanie
5
аватар
Odebrano na 1 pytanie


Więcej o Bułgaria
5 lat wstecz  •  4 abonent 3 odpowiedź
Dzień dobry! Powiedz mi proszę, jadę z dzieckiem na wakacje do Bułgarii. Ja i dziecko jesteśmy obywatelami Ukrainy (paszporty biometryczne), ojciec dziecka jest obywatelem innego państwa (w akcie urodzenia dziecka jest to zaznaczone). Zgodnie z ukraińskim prawem pełnomocnictwo od ojca nie jest potrzebne, ale martwię się o rumuńskie zwyczaje (żeby się nie przywiązywali i nie psuli reszty). W tej chwili trudno jest uzyskać pełnomocnictwo od mojego ojca, mieszka on w Rosji.
5 lat wstecz  •  9 subskrybenci 8 odpowiedzi
Chcemy jechać do Bułgarii z psem!Mamy wszystkie dokumenty, ale nie każdy urząd celny ma urząd weterynaryjny!Abyśmy nie zostali odwróceni w ostatniej chwili, ciekawie byłoby wiedzieć, który urząd celny z Rumunii ma gabinet weterynaryjny
7 lat wstecz  •  2 abonent 1 odpowiedź
9 lat wstecz  •  5 subskrybenci 5 odpowiedzi
Powiedz proszę, kto w niedalekiej przyszłości przejechał autobusem przez granicę do Bułgarii. Pod względem czasu, ile czasu zajmuje ukończenie? W jaki sposób służba celna pozwala mężczyznom przekroczyć granicę? Wyjazd autobusem z Ukrainy. Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedzi
10 lat wstecz  •  5 subskrybenci 10 odpowiedzi
Jesteśmy dwojgiem dorosłych i dwójką dzieci (5 i 12 lat). Wiem, że dla dorosłych wiza kosztuje 35 euro, dzieci są bezpłatne. Jeśli my sami (bez biura podróży) złożymy wniosek o wizę, będzie nas to kosztować łącznie 70 euro dla wszystkich I WSZYSTKO ??? A może są inne opłaty, obciążenia itp.? Słyszałem, że trzeba będzie dopłacić do centrum wizowego za 20 euro od wszystkich (w tym dzieci), czy to prawda? A czy można uzyskać wizę w Charkowie?
10 lat wstecz  •  4 abonent 5 odpowiedzi
Powiedz mi, co się stanie, jeśli wiza jest przeterminowana 31.03.2014, a mogę zwariować dopiero 04.02.2014. Jakie problemy mnie czekają i jak ich uniknąć?
10 lat wstecz  •  7 subskrybenci 6 odpowiedzi
Odpoczywamy w Rawdzie w sektorze prywatnym od ośmiu lat.Wcześniej jechaliśmy z Moskwy samochodem i dwa razy pociągiem.Jak się teraz tam dostaniemy?... Ci, którzy latali samolotem, znają sytuację.
10 lat wstecz  •  8 subskrybenci 19 odpowiedzi
Jadę do Bułgarii po raz drugi, kosztuje to multiwiza turystyczna na pół roku (za pierwszym razem wyjechałam z biura podróży), czy potrzebuję vouchera na wycieczkę, czy mogę się bez niego obejść? O co innego niż paszport można zapytać przy wejściu?
10 lat wstecz  •  5 subskrybenci 5 odpowiedzi
Wylatujemy 9 sierpnia do Burgas. Podróżujemy jako rodzina składająca się z dwóch osób dorosłych i dwójki dzieci, które posiadają osobne paszporty. Podróżuje z nami nasza babcia, która miała zostać z dziećmi przez dwa dni, gdy byliśmy na wycieczce w Stambule. Dziś dowiedzieliśmy się, że ambasada odmówiła wydania wizy podwójnego wjazdu. Powodu oczywiście nikt nam nie powiedział. Kto jeszcze został odrzucony? Dlaczego twoim zdaniem? Jeśli założymy, że ze względu na pozostałe dzieci, to jest to nielogiczne: możemy wyjechać, jak rozumiem, ale nie możemy wrócić z Turcji. Czy nie mam racji?
11 lat wstecz  •  7 subskrybenci 9 odpowiedzi
Czy mogę po prostu pojechać na wakacje i powiadomić firmę, która wysłała mi zaproszenie, że jestem w BG? Potrzebujesz ubezpieczenia? O co można zapytać w urzędzie celnym? Nie wiem jaki biznes. Dzięki!
11 lat wstecz  •  7 subskrybenci 19 odpowiedzi
Witam. Pomóż mi proszę. Taka sytuacja powstała. Do Bułgarii chcemy pojechać w sierpniu naszym autem z Ukrainy. Jak potrzebujemy i gdzie uzyskać wizę, jeśli nie zarezerwowaliśmy hotelu? A ile to będzie kosztować? A czy można podróżować z bułgarską wizą turystyczną przez Rumunię? Czy potrzebuję rumuńskiej wizy tranzytowej?
11 lat wstecz  •  10 subskrybenci 20 odpowiedzi
kupili bilety autobusowe, pojawiło się pytanie z wizami, gdzie kupili mówią - 35 euro + 200 UAH za swoje usługi, ale jeśli damy go przed 1 maja w innych firmach 35 + 22 euro opłata konsularna i 150-200 UAH za ich usługi, gdzie taniej w Kijowie i czy muszę płacić 22 euro opłaty?
11 lat wstecz  •  6 subskrybenci 9 odpowiedzi
В этом году я и мой муж решили поехатьотдыхать и взять с собой нашего внучка.БОЛГАРИЯ гост (СТРАНЖА)
11 lat wstecz  •  3 abonent 4 odpowiedź
Mam mieszkania w Bułgarii i pozwolenie na pobyt, chciałem zabrać ze sobą na kolejną podróż kilka reprodukcji i obrazów, które kupiłem w sklepach i przez długi czas nie mają żadnej wartości, czeki się nie zachowały. Jaki dokument i w jakim organie powinienem zabrać, aby nie było problemów w odprawie celnej przy wyjeździe lub nic nie jest potrzebne? Dzięki
11 lat wstecz  •  1 abonent 2 odpowiedź
2 osoby dorosłe i dziecko, wyjazdy narciarskie
11 lat wstecz  •  3 abonent 3 odpowiedź
Pokaż więcej »
Wszystkie pytania
ZEA
już