Pytania o ChorwacjaDokumenty i granice

  Zadać pytanie
Zadać pytanie
Na Twoje pytanie odpowiedzą eksperci i doświadczeni turyści.
+ Wyjaśnienie do pytania


Więcej o Chorwacja
Jestem obywatelem Rosji. Jeśli tylko z wizami, jak i gdzie lepiej je zdobyć?
8 lat wstecz  •  3 abonent 2 odpowiedź
Dzień dobry Potrzebna jest pilna pomoc. Przyjaciele pojechali do Europy samochodem. wcześniej otrzymał wizę jednokrotnego wjazdu D w ambasadzie węgierskiej. W tej chwili wjechali na terytorium Chorwacji, gdzie otrzymali pieczątkę wyjazdową. czy będą mogli wrócić do Rosji?
9 lat wstecz  •  2 abonent 1 odpowiedź
Część wybrzeża Chorwacji należy do Serbii. Kto pojechał do Dubrownika, powiedz mi, czy przypieczętowali, że wyjechali ze strefy Schengen i wjechali do Serbii, a potem kilka kilometrów ponownie, że wjechali do strefy Schengen? Problem w tym, że mamy 2-krotne Schengen, czyli jak złożyli pieczątki przy przekraczaniu granicy, to już wrócimy do domu z deportacją, co więcej, wiza już będzie wykorzystana (Dziękuję.
11 lat wstecz  •  6 subskrybenci 10 odpowiedzi
W tym roku Chorwacja wejdzie do strefy Schengen, od dawna planowaliśmy wakacje (samochodem w czwórkę, z Kijowa przez Budapeszt do Chorwacji), ale teraz doszło do siły wyższej i nie możemy wszyscy przekroczyć Węgier granica samochodem w jeden dzień, znajomi następnego dnia planują dostać się do Budapesztu samolotem, a stamtąd firma pojedzie na plażę. Pytanie: mając chorwacką wizę, czy jedna para może wjechać samochodem, a druga, następnego dnia, lecieć (przypominam, że mówimy o Budapeszcie) i wyjechać razem samochodem? Czy spowoduje to jakiekolwiek problemy z uzyskaniem wizy?
11 lat wstecz  •  5 subskrybenci 11 odpowiedzi
W ciągu ostatnich kilku lat jeździliśmy do Chorwacji samodzielnie rezerwując hotele i wille. Chciałabym w tym roku zrobić to samo, bo patrząc na listę hoteli oferowanych przez touroperatorów, robi się bardzo smutno z ludzkiej głupoty i złego gustu. Czy ktoś może szczegółowo opowiedzieć o złożeniu dokumentów do wizy (przestudiowałem stronę ambasady, ale nie wszystkie punkty są tam szczegółowo wyjaśnione, a fora jednogłośnie powtarzają, że trudno korespondować z hotelami, a tym bardziej z apartamentem właściciele - tak naprawdę nie rozumieją, że od nich są wymagane). Byłabym bardzo wdzięczna za wszelką pomoc!!!!!
11 lat wstecz  •  3 abonent 7 odpowiedzi
Na wyjazd do Chorwacji w sierpniu 2013. czy wystarczy polska wiza Schengen, czy potrzebuję innej chorwackiej? Już spojrzał na wszystko i zadzwonił, nikt nie daje jednoznacznej odpowiedzi. Czy ktoś może wiedzieć?
11 lat wstecz  •  4 abonent 3 odpowiedź
dzień dobry, chcemy jechać do Chorwacji przez Węgry, w związku z tym chcemy uzyskać węgierską strefę Schengen. Czy to możliwe, jeśli zostaniemy w Budapeszcie na 2 noce, a potem do Chorwacji. Tych. przy składaniu doków pokażemy rezerwację na 2 dni w Budapeszcie i 10-12 w Chorwacji.
11 lat wstecz  •  10 subskrybenci 22 odpowiedź
Jakie dokumenty należy złożyć w pakiecie wniosku wizowego zamiast bonu turystycznego w przypadku samodzielnej organizacji wyjazdu? Czy potrzebuję potwierdzenia od właścicieli mieszkania (pisemne, e-mailem)?
11 lat wstecz  •  2 abonent 2 odpowiedź
W styczniu chcę polecieć do Chorwacji na zaproszenie, czy muszę ubiegać się o wizę?
11 lat wstecz  •  6 subskrybenci 10 odpowiedzi
Powiedz mi, czy muszę złożyć wizę na lotnisku po przylocie do Chorwacji, czy nie? jeśli tak, ile to kosztuje?
12 lat wstecz  •  4 abonent 4 odpowiedź
Czy można podróżować z Opatiji do Wenecji iz powrotem bez wizy?
12 lat wstecz  •  6 subskrybenci 6 odpowiedzi
Wiem, że w 2012 roku Rosjanie ostatni raz mogą przyjechać bez wizy, ale wszędzie jest napisane, że wystarczy przedstawić paszport i bilet na wycieczkę lub rezerwację hotelu, ale co jeśli jadę po prostu odwiedzić znajomych, którzy mają własne dom w Chorwacji - nie mówią, czy mogą dostarczyć te dokumenty - czy wpuszczą mnie, tak jak w zeszłym roku, tylko z paszportem - (bez rezerwacji hotelu)?
12 lat wstecz  •  4 abonent 3 odpowiedź
Chorwacja przystąpi do UE w 2013 roku. Czy Chorwacja od razu będzie potrzebować wizy Schengen (wtedy rok 2012 jest ostatnim rokiem łatwego wjazdu do tego cudownego kraju), czy też przez jakiś czas pozostanie członkiem UE, ale nie będzie członkiem układu z Schengen? Proszę odpowiedz tym, którzy wiedzą.
12 lat wstecz  •  12 subskrybenci 51 odpowiedź
Nigdy nie byli w Chorwacji, zwykle w sąsiedniej Czarnogórze - nie były tam potrzebne żadne dodatkowe dokumenty... Powiedz mi proszę, jak jest w Chorwacji? Czy muszę prosić o przesłanie tego samego kuponu? Dzięki!
13 lat wstecz  •  5 subskrybenci 12 odpowiedzi
nie wiem, tego lata znowu bez wiz? dzięki
13 lat wstecz  •  3 abonent 3 odpowiedź
jeśli po prostu kupisz bilet i pójdziesz i zjesz gdzie chcesz na miejscu?
13 lat wstecz  •  4 abonent 8 odpowiedzi
Proszę o odpowiedź tym, którzy niedawno wrócili z Chorwacji (Dubrownik). Zainteresowani przejściem przez kontrolę paszportową, czy były jakieś problemy, jeśli nie było kuponu lub wcześniej zarezerwowanego zakwaterowania, czy poprosili kogoś o „potwierdzenie” wypłacalności (czeki podróżne, wyciągi bankowe itp.)
15 lat wstecz  •  5 subskrybenci 4 odpowiedź
Chciałbym wiedzieć, czy potrzebujesz paszportu, aby podróżować do Chorwacji i czy musisz zapłacić za wizę po przyjeździe?
15 lat wstecz  •  5 subskrybenci 5 odpowiedzi
Ile produktów mogę ze sobą zabrać? Rozumiem, że Chorwacja to nie Afryka, ale jeśli wybierasz się na wyspę lub mieszkanie bez jedzenia, naprawdę chcesz się upewnić.
16 lat wstecz  •  2 abonent 5 odpowiedzi
Jadę sam do Chorwacji (Bashka Voda)-Czarnogóra (Budva). W jakiej formie mogę zabrać ze sobą pieniądze - gotówka czy jeszcze otworzyć kartę w euro? Czy jest problem z wypłatą pieniędzy z karty, czy można to zrobić na każdym rogu, tak jak u nas? Dużo palę - wystarczy mi dwie paczki papierosów na 11 dni. Chcę je zabrać ze sobą. Czy będzie to problem w urzędzie celnym? Podróżuję sam (stało się :() a co powiesz na płatne leżaki/parasole - czy można głupio opalać się na piasku, czy nadal będą pobierać 5 euro za 2 leżaki?
17 lat wstecz  •  1 abonent 5 odpowiedzi
Dlaczego kijowskie biura podróży przestały wydawać jednodniowe wizy na wycieczki do Dubrownika dla turystów kupujących pakiet wycieczek do Czarnogóry? Czy to prawda, że ​​wynajmując jacht w Czarnogórze można odwiedzić Chorwację bez wizy? (Dubrovnik to moje marzenie!)
17 lat wstecz  •  brak subskrybentów 1 odpowiedź
Wszystkie pytania
ZEA
już