Pytania o IzraelDokumenty i granice

  Zadać pytanie
Zadać pytanie
Na Twoje pytanie odpowiedzą eksperci i doświadczeni turyści.
+ Wyjaśnienie do pytania


Więcej o Izrael
Czy po otrzymaniu wizy pracowniczej w Izraelu (i pracując tam) można regularnie latać do innych krajów (np. Włochy, Turcja - jako mini-wakacje)? Jak w takim razie uzyskać wizy tych państw? Jestem obywatelem Federacji Rosyjskiej. Szczegółowy przykład. Pracuję w Izraelu od miesiąca na wizie pracowniczej. Lecę do Włoch na 10 dni. Lecę do Izraela do pracy na miesiąc. Lecę do Turcji na 10 dni. W takim przypadku, jak uzyskać wizy do krajów, które planuję odwiedzić?
4 roku wstecz  •  5 subskrybenci 7 odpowiedzi
Jest okazja tam polecieć, ale obawiam się, że mogą to zapakować. Facet, 18 lat. Historia podróży: w rzeczywistości 7 krajów, ale w nowym paszporcie są 2 pieczęcie - Polska i Węgry. I wszystkie są transportem naziemnym
4 roku wstecz  •  11 subskrybenci 15 odpowiedzi
Mam własny paszport, jedno z biur podróży stwierdziło, że jest to konieczne, reszta odmawia.
5 lat wstecz  •  4 abonent 6 odpowiedzi
5 lat wstecz  •  4 abonent 14 odpowiedzi
Jestem obywatelem Ukrainy, proszę mi powiedzieć, czy mogę wjechać do Izraela z paszportem bez danych biometrycznych? Paszport starej próbki, ważny do 2022 roku.
5 lat wstecz  •  7 subskrybenci 7 odpowiedzi
Siostra męża została repatriowana. Jak najlepiej podejść do okna? Jeden po drugim, nas trzech? Mój mąż i ja mamy dużo znaków w paszportach, często latamy do Europy, ale jest sporo znaczków z Egiptu. Mama ma tylko Polskę. Przeczytałam, żałuję, że już zdecydowałam się pojechać... Z góry dziękuję za radę.
5 lat wstecz  •  5 subskrybenci 4 odpowiedź
Planujemy odwiedzić krewnych mojego męża w Izraelu. Mój mąż i nasze wspólne dziecko mają to samo nazwisko, a mój najstarszy syn ma moje panieńskie nazwisko. Czy ktoś może spotkać się z podobną sytuacją i udzielić porady, co należy mieć przy sobie dla najstarszego syna podczas kontroli na lotnisku?
5 lat wstecz  •  5 subskrybenci 5 odpowiedzi
Обидно до слез!!!Мы из Белоруссии,сын у меня католик верующий,давно грезил о посещении святых мест,и вот принял решение поехать туда на Пасхальные празднования с пятницы на понедельник,долго готовился,откладывал деньги( чтоб вы понимали у нас в Беларуси работающая молодежь зарабатывает просто смешные деньги),разрабатывал план куда пойдет,что посетит. Естественно был билет обратный и оплаченная гостиница и страховка и деньги наличные!! И вот сидит он там,не знаю в каких условиях во время самого большого для верующих праздника((когда отправят назад тоже неизвестно... Простите за эмоции.. просто душа болит.. Читала здесь ,что таможенники хорошие психологи! И ? Где их навыки?? Какую они беседу проводят?? Вся его вина,что молодой? Раз молодой ,значит на работу едешь??? Простите за риторические вопросы. Хотела спросить вот что. Зная своего сына,он все равно не отступит,если один раз развернули,имеет смысл пробовать ещё? Или это уже клеймо ? Может срок какой-то есть?
5 lat wstecz  •  13 subskrybenci 55 odpowiedzi
5 lat wstecz  •  13 subskrybenci 20 odpowiedzi
Все документы были на руках: действительный загранпаспорт, приглашение от друга и его документы, обратный билет, мед.страховка, договор на аренду жилья. Сотрудник пограничной службы аргументировала мой запрет на въезд тем, что приглашение нужно было заверить в МВД. Но когда мой друг ходил туда, ему сказали ничего не нужно заверять, т.к. она гражданка РФ достаточно просто написать в свободной форме, без каких-либо печатей. Также в документе, адресованному капитану самолёта, было написано, что я ранее нарушила какой-то закон на территории Израиля и нелегально работала. Но это невозможно, т.к. это была моя первая поездка. Насколько я знаю, они должны были просто отправить меня домой, без этой печати в паспорте. Что теперь делать? Менять фамилию, отчество, и соответственно паспорт? Тогда пропустят? Написала письма в соответствующие органы в Израиле и в посольство Москвы, жду ответа. Но это всё какой-то абсурд, зачем мне приписали 12 статью, непонятно... Подскажите, как лучше сделать?
5 lat wstecz  •  11 subskrybenci 30 odpowiedzi
Byłbym wdzięczny za informację, jakie dokumenty należy i należy zabrać do kontroli paszportowej. Biorąc pod uwagę: panna młoda z Kijowa, on ma 20 lat, ja mam 22 lata. Lecimy do mojej najlepszej przyjaciółki (przyjaźnimy się od 6 roku). Służy w wojsku. Zaproszenie, bilety tam iz powrotem (będziemy tydzień) same. Jak obowiązkowe jest ubezpieczenie zdrowotne? Zaświadczenia z pracy (nie pracuję oficjalnie, czy mogę złożyć zaświadczenie z konta bankowego)? Pomoc przy absencji (mch prace i studia)? Paszporty wykonane w 2018 roku (zmieniłem stary 14 rok na biometrię, a teraz paszport jest PUSTY i świeży, martwię się). Ma tylko wizytę w Egipcie. Czytałem historie i z absolutnie dobrymi intencjami zaczynam się martwić, bo paszporty są świeże i w zasadzie puste. Izrael mnie fascynuje i ciągnie, będzie to bardzo bolesne, jeśli coś pójdzie nie tak. :(
5 lat wstecz  •  6 subskrybenci 27 odpowiedzi
Powiedz mi, jakie jest prawdopodobieństwo, że tam ponownie pojadę.Przepuścić granicę, czy nie. Faktem jest, że mój konkubent tam został, ma też status uchodźcy. I ogólnie, jakie są możliwości przekroczenia granicy ? Dziękuję Ci
5 lat wstecz  •  4 abonent 4 odpowiedź
6 lat wstecz  •  5 subskrybenci 4 odpowiedź
Pokaż więcej »
Wszystkie pytania
ZEA
już