Pytania o SłowacjaDokumenty i granice

  Zadać pytanie
Zadać pytanie
Na Twoje pytanie odpowiedzą eksperci i doświadczeni turyści.
+ Wyjaśnienie do pytania


Więcej o Słowacja
Dzień dobry! dzisiaj opublikowano artykuł - https://www.pravda.com.ua/rus/news/2021/07/3/7299295.
3 roku wstecz  •  4 abonent 5 odpowiedzi
Jest polski biznes Schengen. Postanowiłem w ostatnich dniach jego akcji polecieć do krewnych we Włoszech. Znaleziono tanie bilety z miasta Koszyce. Ponieważ samolot jest późnym wieczorem, rano pojadę na Słowację autobusem z Użhorodu. Nie ma rezerwacji hotelowej. Wcześniej przekraczał granicę tylko z Polską. Jakie pytania mogą się pojawić od straży granicznej i na co należy odpowiedzieć?
9 lat wstecz  •  3 abonent 3 odpowiedź
Na święta Bożego Narodzenia chcę pojechać na Słowację. Gdzie i jak mogę zdobyć bilet i wizę do Biańska Szczawnica?
11 lat wstecz  •  4 abonent 4 odpowiedź
Niespodziewanie pojawiły się wątpliwości. Pomóż mi je rozwiązać. W ubiegłym roku została otwarta słowacka jednorazowa wiza turystyczna (wycieczka autobusowa). Wejście do Schengen odbywało się oczywiście przez Słowację, a wyjazd - przez Polskę. Czy Słowacy nie mogą teraz (jeśli muszą ponownie ubiegać się o wizę) mieć pretensje i uważają, że ich wiza została wykorzystana niewłaściwie (ze względu na to, że wrócili przez Polskę)? Nawiasem mówiąc, Węgrzy nie uznali tego, najwyraźniej to był błąd i wydali wizę w tym roku. Ale to są Węgrzy, a słowacki konsulat może mieć inne względy. Może więc nie ryzykować i nie próbować kontaktować się ze Słowakami, aby uniknąć ewentualnych problemów?
12 lat wstecz  •  5 subskrybenci 4 odpowiedź
Jak samodzielnie (nie samochodem) dostać się do hotelu RYSY i jak samemu ubiegać się o wizę na Słowację. Po raz pierwszy pojawia się chęć wyjazdu na własną rękę (po tym, jak dowiedziałem się o kosztach wycieczki w biurze podróży i otrzymałem odpowiedź z hotelu o cenie), ale nie wiem, jak zrobić wszystko . Powiedz mi proszę.
16 lat wstecz  •  1 abonent 4 odpowiedź
4potrzebować?
16 lat wstecz  •  1 abonent 2 odpowiedź
Wszystkie pytania
ZEA
już