Pytania o StambułWaluta i pieniądze

  Zadać pytanie
Zadać pytanie
Na Twoje pytanie odpowiedzą eksperci i doświadczeni turyści.
+ Wyjaśnienie do pytania


Więcej o Stambuł
Tyle, że jeśli zamienisz liry na dolary, a potem dolary na ruble, to jest to bardzo nieopłacalne.
7 lat wstecz  •  4 abonent 5 odpowiedzi
Nigdy nie wypłacałem pieniędzy z bankomatu za granicą. Proszę wyjaśnić, czy kiedy wypłacam pieniądze z bankomatu, muszę wybrać kwotę w lirach lub rublach na tablicy wyników?
10 lat wstecz  •  5 subskrybenci 5 odpowiedzi
Nie mogę się zdecydować co do tureckiej liry: weź ze sobą euro i wymień na liry czy liry dostaniesz w bankomacie z kartą w banku? Daj mi znać, jeśli ktoś natknął się na ten problem.
10 lat wstecz  •  3 abonent 4 odpowiedź
Do Sabiha docieramy o 5 rano. Gdzie mogę wymienić chociaż niewielką kwotę na podróż do hotelu o tej porze? na lotnisku lub w jego pobliżu...
10 lat wstecz  •  4 abonent 3 odpowiedź
Powiedz mi, proszę, gdzie jest najlepsze miejsce na wymianę dolarów na liry na lotnisku Ataturk? Wiem, że wszędzie akceptowane są dolary / euro, ale liry są potrzebne, aby zapłacić za hotel po przyjeździe i za komunikację miejską (karta Stambuł), więc chciałbym wymienić pieniądze po rozsądnej stawce, jeśli w ogóle można znaleźć na lotnisku. Prosimy o koordynację lokalizacji punktu wymiany na lotnisku. A może doradzisz trochę przesiadkę na lotnisku tylko po to, żeby zapłacić za metro/tramwaj, ale powiedz mi mniej lub bardziej korzystny punkt wymiany w okolicy przystanku tramwajowego Sultanahmet (w okolicy gdzie hotel się znajduje)?
12 lat wstecz  •  4 abonent 6 odpowiedzi
Wysłałem e-mail do hotelu, który chcę zarezerwować. Otrzymałem nieoczekiwaną odpowiedź: hotel nie prosi o podanie danych karty kredytowej w celu potwierdzenia rezerwacji.Płatności można dokonać w hotelu po przyjeździe. Anulowanie rezerwacji musi nastąpić na 24 godziny przed datą zameldowania... W czym tkwi haczyk??? Nie rozumiem, kiedyś rezerwowałem przez booking.com z kartą. Co to znaczy i jak się ubezpieczają, jeśli nie anuluję zamówienia… A może lepiej przez rezerwację??? Jaki jest najlepszy sposób na rezerwację z ich strony internetowej lub z booking.com. Powiedzieć??? Proszę pilnie, musimy zarezerwować dzisiaj.Dziękujemy
12 lat wstecz  •  3 abonent 4 odpowiedź
В условиях бронирования букинга есть такое правило : "Отель оставляет за собой право предварительного блокирования средств на кредитной карте до приезда гостя." Что это значит?. Я должна внести данные своей карточки, но она у меня для перечисления зароботной платы, и я пользуюсь ей ,часто снимаю деньги.Что это за блокирование? И я не помню уже , один раз бронировала на букенге, там какие-то проценты снимают сразу? Тогда бронировала перед отьездом за пару дней. Как же люди бронируют отели за пол года и что не могут свободно пользоваться своими средствами. Что-то я не поняла, обьясните пожалуйста.
12 lat wstecz  •  8 subskrybenci 11 odpowiedzi
Jaka jest waluta w Turcji, jak płacić, jaki jest kurs wymiany do dolara. Gdzie są najlepsze wymienniki?
12 lat wstecz  •  7 subskrybenci 9 odpowiedzi
Przypuśćmy, że poleciałem do Stambułu. W portfelu tylko dolary i euro. Co robisz? Od razu na lotnisku przesiądź się na liry po wyraźnie niekorzystnym kursie, czy da się sobie poradzić z twardą walutą? Jakie pieniądze biorą taksówkarze? Pod ziemią? Tramwajowy? Jak powszechne są płatności kartą płatniczą.
13 lat wstecz  •  5 subskrybenci 5 odpowiedzi