Pytania o StambułWycieczki

  Zadać pytanie
Zadać pytanie
Na Twoje pytanie odpowiedzą eksperci i doświadczeni turyści.
+ Wyjaśnienie do pytania


Więcej o Stambuł
Rozumiem, że cena karty nie obejmuje audioprzewodników i biletu do haremu Topkapi. Jeśli kupię kartę, jak mogę kupić audioprzewodniki po Topkapi i Hagia Sophia, a także bilet do haremu Topkapi? Czy istnieje osobna kasa dla posiadaczy KARNETU MUZEUM İSTANBUL? Czy można dokonać przedsprzedaży online? Naprawdę nie chcesz stać w ogólnej gigantycznej kolejce przy wejściu, zwłaszcza że karta daje ci prawo do pierwszeństwa wejścia.
5 lat wstecz  •  6 subskrybenci 9 odpowiedzi
Pierwszy raz w Stambule? Wszystko dobrze. W Turcji nie po raz pierwszy, ale wszystkie wakacje na plaży. Chcemy zobaczyć Stambuł. Czyli, jak rozumiem, bilety lotnicze i rezerwacje hotelowe. Trudne pytania: 1. jak dojechać do hotelu z lotniska? 2. Poinformuj obszar miasta z najdogodniejszym przesiadką, sklepami, parkami, atrakcjami. 3. Czy ktoś może zorientować się w nazwach niedrogich hoteli miejskich? 4. Gdzie zjeść, jeśli nie jest to już all inclusive. 5. Gdzie kupić kartę podróżną (pamiętam o przeprowadzce w Antalyi - w autobusach miejskich są tylko karty podróżne. Płatność dla kierowcy nie działa. Dzięki za radę.
5 lat wstecz  •  10 subskrybenci 14 odpowiedzi
Dzień dobry! Będę 1 noc w Stambule. Chcę odwiedzić Cysternę Bazyliki, łódź na Bosforze, Isiklal, Most Galata, Wieżę Galata i, jeśli starczy czasu, Pałac Dolmabahce.
7 lat wstecz  •  8 subskrybenci 13 odpowiedzi
Dzień dobry! Będę w Stambule na 1 dzień. Co polecasz zobaczyć? Błękitny Meczet, Pałac Topkany odwiedzone ostatnio.
7 lat wstecz  •  6 subskrybenci 4 odpowiedź
Nauczyłem się korzystać z metra i tramwaju w Stambule, ale jazda autobusem wydaje mi się wygodniejsza, ponieważ powinna jechać po trasach, które są dla mnie korzystne. Ale skąd wiesz? Interesuje mnie połączenie z placu Taksim do Laleli, do Merter, Zeytinburnu? , Muzeum Carillé ? Jeśli ktoś wie, to pisz.
10 lat wstecz  •  3 abonent 2 odpowiedź
Istnieje chęć zarezerwowania hotelu w okolicy Sisli. Interesuje mnie pytanie: czy istnieją bezpośrednie połączenia autobusowe z Sisli do Aksaray (bez przesiadki na Taksim), a także do Karakoy? Jeśli ktoś zna odpowiedź to proszę napisz?
10 lat wstecz  •  1 abonent Bez odpowiedzi
Za bilety do Topkapi zapłaciłem przez internet, ale jeszcze nie przyszły na mydło, w sensie 2 dnia nikt się nie spotkał
10 lat wstecz  •  4 abonent 3 odpowiedź
Będziemy podróżować z córką w Stambule (16 godzin). Chcemy odwiedzić nowy park rozrywki Vialend (dzielnica - Eyup). Jak najtaniej się tam dostać?
11 lat wstecz  •  2 abonent 7 odpowiedzi
Interesuje mnie pytanie: jak daleko od Placu Eminenu mogę dostać się promem miejskim na Bosfor? W tej kwestii wycieczka po Bosforze jest wykluczona. Interesuje mnie tylko praca w miejskim transporcie wodnym. Za trzy dni lecę do Stambułu.
11 lat wstecz  •  brak subskrybentów Bez odpowiedzi
Słyszałem, ale nie widziałem karty muzealnej i nie znam warunków jej używania. Chcielibyśmy we trójkę udać się do tego samego muzeum tą samą kartą pod warunkiem, że nigdy nie użyjemy jej nigdzie indziej.
11 lat wstecz  •  2 abonent 2 odpowiedź
W Stambule będziemy od 3 października. Czy o tej porze roku nad Bosforem odbywają się spacery dzienne i nocne, a jeśli jest to spacer nocny, to czy można go kupić za mniej niż 80 dolarów? Z góry dziękuję za twoje odpowiedzi.
11 lat wstecz  •  brak subskrybentów Bez odpowiedzi
22.10.2012 kupiłem Istanbulkartę, używałem jej przez 2 dni i pojechałem do domu. 22 maja 2013 ponownie przyjadę do Stambułu. Czy karta będzie ważna?
11 lat wstecz  •  1 abonent 1 odpowiedź
Dobrze jest mieszkać w pobliżu moskiewskich hubów lotniczych: gdzie i kiedy chcesz, odlecisz. W naszej prowincji, potem tylko w Antalyi i Stambule: 2 razy w tygodniu. Pytam w biurach podróży: co powiesz na wakacje w Bodrum, Izmirze, Kusadasi, Marmaris - nie odpowiadają w żaden sposób, tylko do Antalyi i dopiero o 3 nad ranem wyjazd. Dlatego proszę o podróż ze Stambułu do Kusadasi.
11 lat wstecz  •  3 abonent 5 odpowiedzi
Słyszałem, że w Edirne jest wiele zabytków, jest chęć odwiedzenia tego miasta. Proszę mi powiedzieć, czy ktoś tam był: jak wyjechać autobusem ze Stambułu, jak długo jechać, gdzie się zatrzymać i co zobaczyć?
11 lat wstecz  •  4 abonent 4 odpowiedź
Chcemy odwiedzić Stambuł, jedziemy z "Accord-tour", będziemy w Stambule na 3 dni. wszystkie atrakcje są blisko siebie, chcemy wszystko zobaczyć na własną rękę (podróżując z Accordem po Europie zadbaliśmy o to, aby ceny wycieczek były bardzo wysokie) Proszę wpisać koszt biletów wstępu (Hagia Sophia i Cysterna Bazyliki, Pałac Topkali, nocne i dzienne spacery wzdłuż Bosforu itp.), czy można to zobaczyć bez grupy? Z góry bardzo dziękuję.
11 lat wstecz  •  4 abonent 3 odpowiedź
Jeśli ktoś wie, to napisz z którego molo można jechać na Wyspy Książęce, jaki jest harmonogram i sposób płatności (gotówka, karta)
11 lat wstecz  •  3 abonent 3 odpowiedź
Wyjeżdżamy w kwietniu z żoną na weekend (3 dni). Chciałabym jak najwięcej zobaczyć miasto. Doradź plz. odpowiedni i niezbyt drogi przewodnik. Z góry dziękuję.
11 lat wstecz  •  8 subskrybenci 25 odpowiedzi
Mamy wystarczająco dużo czasu, aby nie brać taksówki
11 lat wstecz  •  1 abonent 1 odpowiedź
Znalazłem tylko jedną historię na ten temat, ale tam wzięli taksówkę
12 lat wstecz  •  3 abonent 2 odpowiedź
Mój mąż i ja odpoczywamy w Stambule, chcę jeździć na wycieczki, nie chcemy rezerwować w hotelu, jest drogo. podaj mi stronę lub kontakty firm organizujących wycieczki ze Stambułu
12 lat wstecz  •  8 subskrybenci 6 odpowiedzi
lecąc przez Stambuł! jeść około
12 lat wstecz  •  6 subskrybenci 23 odpowiedź
Czy Termy Roksolany są już otwarte dla turystów? Czy ktoś tam był? Podziel się wrażeniami.
12 lat wstecz  •  brak subskrybentów Bez odpowiedzi
Gdzie można popłynąć łodzią po Bosforze. Które wycieczki są ciekawsze? Co oznacza prom?
12 lat wstecz  •  7 subskrybenci 16 odpowiedzi
Będę w Stambule, chcę odwiedzić Kapadocję. Powiedz mi, jak i gdzie lepiej zarezerwować wycieczkę lub pojechać samemu? Jeśli to możliwe opisz ścieżkę samodzielnego wyjazdu (jeśli jest bezpieczna) A co najciekawsze możesz tam zobaczyć.Z góry dziękuję wszystkim.
12 lat wstecz  •  3 abonent 7 odpowiedzi
A co sądzisz o biurach podróży, które oferują zwiedzanie miasta? Czy jest sens się z nimi kontaktować, jeśli mamy tylko dwa pełne dni w Stambule (1 dzień – przyjazd wieczorem, 4 – poranny wyjazd)? Jeśli tak, z jakimi agencjami warto się kontaktować (adres i przybliżone ceny)? PS Nasz hotel w Sultanahmet.
12 lat wstecz  •  7 subskrybenci 24 odpowiedź
Drodzy eksperci, proponuję napisać w tym wątku Wasz program na 5-7 dni pobytu w Stambule. Jak myślisz, na jak długo wystarczy pierwsza wizyta? Jaka jest różnica między kolejnymi podróżami do Stambułu po pierwszej?
13 lat wstecz  •  7 subskrybenci 28 odpowiedzi
Rozumiem, że można wymienić dwa tygodnie... Ale ja chcę wybrać mniej więcej optymalną opcję, jak za pierwszym razem - żeby nie było wrażenia, że ​​galop... Anetka-gan, posłuchałem cię :))
13 lat wstecz  •  7 subskrybenci 38 odpowiedzi
Pokaż więcej »