Pytania o StambułKraje i miasta

  Zadać pytanie
Zadać pytanie
Na Twoje pytanie odpowiedzą eksperci i doświadczeni turyści.
+ Wyjaśnienie do pytania


Więcej o Stambuł
Będziemy wdzięczni za wszystkie rady i wskazówki dotyczące tego, co należy przewidzieć, za wszelkie drobiazgi, które odnoszą się do współczesnych okoliczności. Wyjazd planowany jest na koniec marca.
3 roku wstecz  •  9 subskrybenci 21 odpowiedź
8 lat wstecz  •  5 subskrybenci 4 odpowiedź
Zarezerwować hostel zaraz po przyjeździe do Stambułu?
10 lat wstecz  •  7 subskrybenci 14 odpowiedzi
Moja żona i ja przyjeżdżamy o 2 w nocy. Powiedz mi, co jest lepsze: siedzieć na lotnisku, dopóki metro się nie otworzy, czy wziąć taksówkę?.
10 lat wstecz  •  9 subskrybenci 18 odpowiedzi
Odpoczywamy w hotelu położonym w pobliżu meczetu Fatih. Przystanek metra „Vangeler” nie jest zaznaczony na mapie miasta, ile metrów do niej i jak?
10 lat wstecz  •  3 abonent 4 odpowiedź
Istnieje chęć odbycia wycieczki ze Stambułu do Edirne. Gdzie mogę kupić bilet autobusowy?
10 lat wstecz  •  4 abonent 4 odpowiedź
Witam. Planujemy samodzielny wyjazd na koniec lipca dla 2 osób dorosłych + 1 dziecko w wieku 2,7 lat. Powiedz mi proszę, gdzie najlepiej się zatrzymać? Co jest najlepsze w okolicy Sultanahmet, już zrozumiałem, ale jest tak wiele hoteli. Chciałbym znaleźć niedrogi hotel, do 14 tr za pokój na 4 dni. A skoro podróżujemy z dzieckiem, to potrzebujemy normalnych warunków. Jak najlepiej dostać się z lotniska? Gdzie możesz się udać jako dziecko, żeby Twoja córka była zainteresowana, może do zoo? jak się tam dostać. Chciałabym poświęcić czas na zakupy, do którego centrum handlowego lepiej się udać, żeby było mniej przesiadek. Będę wdzięczny za wszelkie informacje i porady.
10 lat wstecz  •  4 abonent 4 odpowiedź
Powiedz mi proszę, kto już nocował w hotelu Swissetel Bosphorus, jak dostać się z lotniska do hotelu.Czy jest jasne, że taksówką, gdzie jest parking na lotnisku? Jaka jest cena ? Gdzie najlepiej zjeść śniadanie, obiad, kolację? Powiedz mi, restauracje 6 kawiarni w mieście? I jak się tam dostać. Generalnie do Stambułu lecimy po raz pierwszy i to na własną rękę. Napisz szczegółowo, proszę!
10 lat wstecz  •  3 abonent 2 odpowiedź
Z lotniska Ataturk pojedziemy autobusem do Taksim. Ile kosztuje podróż dla 1 osoby.
11 lat wstecz  •  3 abonent 5 odpowiedzi
Jedziemy na wakacje do Stambułu Proszę mi powiedzieć kto był lub zna tanie hostele w dzielnicy Taksim czy Sultanhamet Jedziemy jesienią, w ogóle nie będziemy nocować w hotelu, więc chcę coś tańszego - tam jest dużo do zobaczenia.Wskazówki dotyczące żywienia i poruszania się po mieście bardzo pomogą (obszary głównych atrakcji, jakie są wycieczki i ceny, bilety wstępu do muzeów).Z góry dziękuję.
11 lat wstecz  •  3 abonent 4 odpowiedź
Zarezerwowałem hotel na Booking z kartą i wkrótce wyjadę do Stambułu. Nie chcę jednak zabierać ze sobą karty, żeby się nie zgubić, czy będą zobowiązywać mnie do zapłaty przez terminal, czy nie?
12 lat wstecz  •  3 abonent 3 odpowiedź
Nie ma ochoty wydawać dodatkowych 500 USD na hotel?
12 lat wstecz  •  2 abonent 1 odpowiedź
Cześć! Chłopaki, powiedz mi, proszę, zaplanowałam podróż "dzikich" do Stambułu na 26-29 kwietnia 2012. Jestem dziewczyną, mam 27 lat (nie strasz mnie, tylko że to ukradną, ja już słyszałem :)) Zarezerwowałem hotel Cagri hotel (Fatih). Kupiłam już bilety, ale im bliżej terminu, tym więcej obaw :) Właśnie przeczytałam, że potrzebuję ubezpieczenia medycznego, czy to prawda? Nie mam.. Czy ktoś zapyta o ubezpieczenie, gdzie konkretnie, czy tylko dla mnie? Ile pieniędzy potrzebujesz (nie wliczając hotelu) na zakwaterowanie + zwiedzanie Stambułu przez te niepełne 3 dni? A jednak, jeśli możesz, jeszcze kilka wskazówek, jak nie zniknąć samotnej dziewczynie w Stambule i wrócić do domu cały i zdrowy :) Bardzo dziękuję! Nie mogę się doczekać!
12 lat wstecz  •  8 subskrybenci 31 odpowiedź
Jadę do Stambułu. Liczby przypadają od 16 kwietnia do 22 kwietnia, proszę mi powiedzieć, czy warto jechać w te dni, okazuje się, że Tydzień Wielkanocny w prawosławnym (15 Wielkanocy) i Id al-Adha w muzułmańskim, kiedy wiele placówek jest zamkniętych przez tydzień. radzi odwiedzić podczas uroczystości. Ale wątpię, czy będzie to dla mnie wygodne? Czy muzea, katedry, transport będą działać??? Kto był w tym czasie proszę o pilną odpowiedź potrzebną do wybrania biletu. Dzięki
12 lat wstecz  •  3 abonent 3 odpowiedź
Gdzie taniej kupić bilet z Kijowa do Stambułu. Jem sam.
12 lat wstecz  •  9 subskrybenci 10 odpowiedzi
O godzinie 13-00 samolot przylatuje do Stambułu. Divan Hotel Stambuł Jak najlepiej się tam dostać? Idealnie chciałbym popłynąć promem: z części europejskiej do azjatyckiej. Czy ktoś zna ten obszar?
13 lat wstecz  •  4 abonent 15 odpowiedzi
czy można zabrać ze sobą w bagażu podręcznym leki w ampułkach, takie jak nawakaina difenhydramina?
13 lat wstecz  •  5 subskrybenci 5 odpowiedzi
Proszę, powiedz mi, ile pieniędzy powinienem mieć przy sobie, żebym nie został deportowany z powrotem do Stambułu
13 lat wstecz  •  11 subskrybenci 25 odpowiedzi
czy obywatele Ukrainy mogą lecieć do Turcji z Rosji?Mam tam konkubinatkę, lecę do niej i jakie dokumenty i pieniądze są potrzebne.
13 lat wstecz  •  5 subskrybenci 37 odpowiedzi
Chcemy lecieć do Stambułu z rodziną jak dzikus Zwiedzać miasto, robić zakupy Proszę mi powiedzieć, czy ktoś wie, czy można kupić pokój w hotelu bezpośrednio w Stambule? W jakim obszarze? Jaka jest pogoda w połowie marca Z góry dziękuję, Gulnara.
13 lat wstecz  •  7 subskrybenci 10 odpowiedzi
gdzie iść, gdzie robić zakupy, gdzie przenocować niedrogo, ale komfortowo
13 lat wstecz  •  3 abonent 3 odpowiedź
Celem wycieczki jest zobaczenie maksimum zabytków w 7 dni. Poleć niedrogi hotel i firmę lotniczą. Z góry dziękuję wszystkim
13 lat wstecz  •  1 abonent 2 odpowiedź