Pytania o CyprDokumenty i granice

  Zadać pytanie
Zadać pytanie
Na Twoje pytanie odpowiedzą eksperci i doświadczeni turyści.
+ Wyjaśnienie do pytania


Więcej o Cypr
Pół roku temu wypełniłem wniosek wizowy i bez sprawdzenia hotelu wskazałem Cypr Północny (wiem, dureń), przyszła odmowa, ale jeszcze wtedy przyleciałem, ale zgodnie z Schengen (mówili, że straż graniczna nie otrzymuje informacji od razu). Kto wie, jeśli zmienisz teraz paszport i dostaniesz nowe Schengen, czy można nim wjechać do kraju?
4 roku wstecz  •  7 subskrybenci 7 odpowiedzi
Witam 10 lat temu doszło do naruszenia reżimu wizowego na greckim Cyprze pracowałem na wizie pracowniczej pracodawca jej nie przedłużył okazało się że trafiłem na listę stop proszę powiedz czy teraz mam paszport rosyjski (miałem obywatelstwo ukraińskie) czy przepuszczą mnie na granicy w sprawie wizy wakacyjnej i skąd mam wiedzieć, czy nadal jestem na liście przystanków, czy nie? Z góry dziękuję.
5 lat wstecz  •  2 abonent 1 odpowiedź
Dzień dobry. W 2017 roku pojechaliśmy na Cypr z dużą firmą (ktoś na pro-wizie, ktoś na otwartej strefie Schengen). Polecieliśmy do Larnaki, wylecieliśmy pod koniec wakacji odpowiednio przez Ercan. W ten sposób prawdopodobnie sporządzono przedłużenie pobytu i listę przystanków. W tym roku planujemy ponownie odwiedzić Cypr Północny, z oczywistych względów, przez Ercan bez zatrzymywania się na południe. Poprosili jednak wszystkich o wizy pro-wizowe, aby zrozumieć sytuację i wszyscy zostali potwierdzeni. Czy to oznacza, że ​​naruszenie uszło mu na sucho i możesz przejść przez Larnakę (tym razem wylatując z niej, aby skonsolidować wynik) lub po przybyciu mogą rozmieścić / aresztować? Czy istnieje bezpieczny sposób, aby sprawdzić, czy jesteś na liście przystanków i czy jest w 100% możliwe zastąpienie paszportu, aby mieć pewność, że ta historia to już przeszłość? Dużo szukałem odpowiedzi w Internecie, ale nic ostatecznego. Może ktoś podzieli się swoim doświadczeniem. Z góry dziękuję.
5 lat wstecz  •  6 subskrybenci 19 odpowiedzi
Mój syn ma w paszporcie syryjską pieczątkę (był w pracy). Chcą odwiedzić Limassol z pakietem wycieczek. Czy będą jakieś problemy przy kontroli paszportowej?
6 lat wstecz  •  3 abonent 2 odpowiedź
Dziękuję za odpowiedź!
6 lat wstecz  •  3 abonent 2 odpowiedź
Witam, obywatelu Republiki Białoruś, polska wiza pracownicza na której mogę przebywać 180 dni w strefie Schengen. Byłem na Cyprze 89 dni, odleciałem, przyleciałem tydzień później, zapytali w paszporcie jak długo chcę być na Cyprze, bo teoretycznie to niemożliwe, powiedziałem 5 dni, przegapili. Kiedy leciałem z Cypru chciałem zapytać w urzędzie imigracyjnym, powiedzieli, że mogę wrócić za mniej niż 90. Wszędzie inne informacje, jak dokładnie dowiedzieć się, jak długo mogę tu zostać? Aby nie było dalszych problemów z wizytą na Cyprze
7 lat wstecz  •  3 abonent 2 odpowiedź
W 2016 roku byliśmy w Larnace na prowizji, stamtąd na północ, w 2017 okazało się, że jesteśmy na północy, nie dawali prowiantu nawet jeśli hotel był opłacony na południu, na jak długo jesteśmy odmowa - gdzie się dowiedzieć, a nie w tym samym konsulacie Opcja z Schengen lub Ercan jest zrozumiała.
7 lat wstecz  •  6 subskrybenci 18 odpowiedzi
Witam Mam zaproszenie do Larnaki na Cyprze na 90 dni, ale nie mogłem pojechać.Co mam zrobić? Będą problemy, czy nie?
7 lat wstecz  •  5 subskrybenci 4 odpowiedź
Rodzina jedzie w lutym na Cypr Północny z Ukrainy. Czy dzieci w wieku 6 i 12 lat muszą robić paszporty, jeśli są wpisane do paszportów rodziców i mają wklejone zdjęcie?
7 lat wstecz  •  2 abonent 1 odpowiedź
9 lat wstecz  •  4 abonent 5 odpowiedzi
Potrzebuję potwierdzenia z hotelu na wizę, zapłaciłem i kupiłem voucher online. Sugerowane w źródłach e-mail [email protected] - nieważny! Gdzie mam się udać, aby uzyskać pilne potwierdzenie!
9 lat wstecz  •  3 abonent 2 odpowiedź
Cześć! Często odwiedzam Cypr na wizie pro, ale nie wiem ile razy mogę legalnie odwiedzić wyspę Cypr? Wiza wydawana jest na 90 dni, ale zazwyczaj wracam na Ukrainę po miesięcznym pobycie. Proszę mi powiedzieć, czy czas poprzedniego pobytu na Cyprze ma znaczenie dla kolejnych wizyt na Cyprze, czy nie.Słyszałem, że jeśli nie znasz tych wszystkich subtelności, to mogą być problemy z uzyskaniem wizy i wjazdem na Cypr. Dziękuję za odpowiedź!
9 lat wstecz  •  4 abonent 4 odpowiedź
Cześć! Czy obywatel Ukrainy potrzebuje wizy na wjazd na Cypr, jeśli ma kartę multi-Schengen typu C, otwartą i wyjechała? Jak szybko przychodzi wiza po przesłaniu kwestionariusza drogą elektroniczną? Dzięki.
9 lat wstecz  •  2 abonent 1 odpowiedź
Pokaż więcej »
Wszystkie pytania
ZEA
już