Pytania o FrancjaDokumenty i granice

  Zadać pytanie
Zadać pytanie
Na Twoje pytanie odpowiedzą eksperci i doświadczeni turyści.
+ Wyjaśnienie do pytania


Więcej o Francja
Przyleciałem z Europy do Chile, miałem wtedy wizę. Z powodu kwarantanny linie lotnicze kilkakrotnie odwoływały i zmieniały mój lot. Teraz wiza wygasła i do Europy mogę lecieć tylko ukraińskim ruchem bezwizowym (ale ruch bezwizowy jest nadal zamknięty dla krajów trzecich), ale muszę wracać. Jaki ważki dokument pozwala mi latać do Europy z Chile bez wizy, żeby nie utknąć na lotnisku w Paryżu? Mój bilet z Santiago do Berlina z przesiadką w Paryżu. Jednak system bezwizowy nie obowiązuje obecnie w krajach trzecich. Czy ktoś może pomóc lub podzielić się cennymi informacjami?
4 roku wstecz  •  4 abonent 5 odpowiedzi
4 roku wstecz  •  5 subskrybenci 8 odpowiedzi
Mam 17 lat, jestem obywatelem Ukrainy. W niedalekiej przyszłości planuję pojechać na koncert do Francji, ale obawiam się, że bez towarzyszących osób mogą nie przejść przez granicę we Francji. Niektórzy znajomi mówią, że od 18 roku życia można tam jechać bez eskorty, choć zgodnie z naszym prawem od 16 roku życia mam prawo przekraczać granicę o własnych siłach. Jestem już zdezorientowany i nie wiem, co robić. Jeśli można wyjechać do Francji w wieku 17 lat, to jakie dokumenty są do tego potrzebne, oprócz paszportu?
5 lat wstecz  •  6 subskrybenci 11 odpowiedzi
Proszę mi powiedzieć, mam wizę C otwartą do Francji od 28.11.15 do 25.05.16 na zaproszenie.. Zaproszenie wskazuje terminy wizyty od 30.11.15 do 12.12.15. Czy z tym zaproszeniem będę mógł wjechać do Francji 16 stycznia? Z poważaniem Eleno
8 lat wstecz  •  6 subskrybenci 6 odpowiedzi
Nie latałam w tych terminach. Czy 16 stycznia będę mógł wjechać do Francji na tym zaproszeniu? Z poważaniem Eleno
8 lat wstecz  •  4 abonent 3 odpowiedź
proszę powiedz mi, gdzie lepiej otworzyć wizę Schengen i jakie dokumenty są potrzebne? Planuję wyjechać do Francji, obywatel Ukrainy, praca tymczasowa nieoficjalnie [email protected]
10 lat wstecz  •  6 subskrybenci 12 odpowiedzi
Trzytygodniowa wycieczka.
10 lat wstecz  •  3 abonent 3 odpowiedź
Wizę wydajemy na zaproszenie do Francji. Latamy z Łotwy, na Łotwę dojeżdżamy pociągiem z Białorusi. Czy muszę również ubiegać się o wizę na Łotwę?
10 lat wstecz  •  6 subskrybenci 7 odpowiedzi
Aby otworzyć wizę podróżując na własną rękę, czy można zarezerwować apartament, czy lepiej zatrzymać się w hotelu? Czy rezerwacja jest konieczna, czy można to zrobić na innej stronie? Powiedz mi, Proszę..
10 lat wstecz  •  3 abonent 4 odpowiedź
Dzień dobry! Jedziemy na wycieczkę lotniczą Paryż + wakacje w Hiszpanii od zaraz, na wycieczkę wydawana jest hiszpańska wiza, ponieważ. jest więcej dni. Czy będą jakieś problemy na lotnisku w Paryżu? Organizator wycieczki twierdzi, że wszystko będzie w porządku, ale chciałbym się dowiedzieć od kogoś, kto był w podobnej sytuacji. Z góry dziękuję wszystkim.
11 lat wstecz  •  3 abonent 3 odpowiedź
Od września planuję wyjechać na studia do Francji. czy mogę tam polecieć najpierw na wizie Schengen w sierpniu, a potem skorzystać z wizy studenckiej?
11 lat wstecz  •  1 abonent 3 odpowiedź
Proszę mi powiedzieć, jakie są zasady i wymagania dotyczące eksportu z Ukrainy – importu do Francji przez osobę prywatną (nie jako ładunek handlowy) sadzonek i nasion drzew. Z góry dziękuję!
11 lat wstecz  •  2 abonent 3 odpowiedź
Dzień dobry, proszę powiedz mi szczegółowo, jakie dokumenty są potrzebne do ubiegania się o wizę? I proszę mi podać adres AMBASADY FRANCUSKIEJ w Kijowie I ILE KOSZTUJE WIZA? A ile pieniędzy potrzebujesz na wyjazd?
11 lat wstecz  •  2 abonent 3 odpowiedź
Czy może być trudno dostać wizę Schengen następnym razem, jeśli firma ubezpieczeniowa nie opłaciła rachunku medycznego przez kilka miesięcy podczas pobytu we Francji?
11 lat wstecz  •  6 subskrybenci 10 odpowiedzi
Wybieram bilet między AirBaltic a Austrian Airlines. Czy ktoś może mi powiedzieć, miał doświadczenie, ... czy warto dawać pierwszeństwo AirBaltic? Czy mają opóźnienia lub negatywną reputację. A może warto kupić bilet na Austrian Airlines.??? A po drugie: nigdy nie latałem z przesiadką, ale tutaj będzie, okresy są od 30 minut. do godziny 6. Jaki okres przesiadki należy wziąć, aby nie spóźnić się na kolejny lot.Wiem, że w niektórych firmach np. Wizzai kobiecie nie wpuszczano na pokład 50 minut przed odlotem... powiedzieli, że wejście na pokład się skończyło. Może to ograniczenie, tylko w tej firmie...? Dziękuję wszystkim, którzy komentują.
11 lat wstecz  •  7 subskrybenci 20 odpowiedzi
Zarezerwowane przez rezerwację hotelu w Paryżu. Do uzyskania wizy polski konsulat (z Polski lecimy do Paryża) wymaga dokumentu z hotelu potwierdzającego wpłatę za pokój. Już kilkakrotnie pisałem do tego hotelu list z prośbą o przesłanie mi podobnego listu, ale nie ma odpowiedzi. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem i jak wydostałeś się z sytuacji?
11 lat wstecz  •  6 subskrybenci 20 odpowiedzi
Kto wie, gdzie można kupić niedrogi bilet z Kijowa do Paryża? Wizzair, jak rozumiem, nie nadaje się tutaj, trzeba wziąć dwa bilety z przesiadką, a jeśli pierwszy lot się spóźnia, to nie można wsiąść na drugi, czego w tym przypadku nie wyobrażam sobie nawet . Dlatego uważam, że nie należy używać tej głupiej opcji. Może ktoś, kto leciał z Kijowa do Paryża, wskaże ci właściwą stronę. A także, które lotnisko jest lepsze, z którego łatwiej dostać się do centrum.Dziękuję
11 lat wstecz  •  6 subskrybenci 9 odpowiedzi
Jadę do Paryża. Proszę o informację, którą wizę lepiej pojechać, na prywatne zaproszenie lub na wizę turystyczną. Który jest łatwiejszy do zaaranżowania?
11 lat wstecz  •  7 subskrybenci 7 odpowiedzi
Chcę wykupić wycieczkę od Ciebie, ale nie chcę czekać na wizę przed wyjazdem, ale zrób to sam
11 lat wstecz  •  5 subskrybenci 10 odpowiedzi
Biuro podróży twierdzi, że konsulat potrzebuje bonów hotelowych od lokalnych partnerów. Rezerwacja z booking.com nie działa. Czy tak jest? Dzięki.
12 lat wstecz  •  10 subskrybenci 29 odpowiedzi
Powiedz mi, czy ktoś wie, jakie są szanse na otrzymanie wizy za zaproszeniem? Mam znajomego Francuza, odwiedzał mnie już kilka razy, Sugeruje, że dowiem się, czy łatwiej byłoby mi odwiedzić go we Francji, gdyby zaprosił i powiedzmy „sponsorował” moją podróż? wiza na zaproszenie ? Cieszę się z każdej pomocy. Dzięki
12 lat wstecz  •  1 abonent 3 odpowiedź
Pokaż więcej »
Wszystkie pytania
ZEA
już