Pytania o PragaDokumenty i granice

  Zadać pytanie
Zadać pytanie
Na Twoje pytanie odpowiedzą eksperci i doświadczeni turyści.
+ Wyjaśnienie do pytania


Więcej o Praga
3 roku wstecz  •  2 abonent 1 odpowiedź
4 roku wstecz  •  5 subskrybenci 6 odpowiedzi
Proszę doradź. Mój mąż wyjeżdża do Czech na wizę. Jeżdżę z nim bez wizy na 90 dni (aby poprawić język czeski i znaleźć tam pracodawcę, potem dostać wizę pracowniczą itp.). Zamieszkam z nim w pobliżu akademika zapewnionego przez pracodawcę. Dostaniemy pokój. Jakich dokumentów potrzebuję, aby uniknąć problemów (paszport i ubezpieczenie na 90 dni)? Waham się co do biletu (jeszcze nie sprzedanego w moich terminach), dowodu zamieszkania i sposobu zarabiania pieniędzy. Dziękuję Ci.
4 roku wstecz  •  9 subskrybenci 29 odpowiedzi
Chcę zostać w Czechach kilka dni, mam tam znajomych, czy będą do mnie jakieś pytania przy sprawdzaniu dokumentów, bo mam polską wizę, czy mogę bezpiecznie latać?
4 roku wstecz  •  5 subskrybenci 9 odpowiedzi
Planuję jechać do Pragi w połowie marca, przez biuro podróży... Miałam Schengen, ale polskie... Martwię się, że przy sytuacji w kraju nie wszyscy są teraz podani! Kto ostatnio zrobił czeskie Schengen, czy były z nim jakieś problemy…?
9 lat wstecz  •  4 abonent 4 odpowiedź
Dzień dobry, proszę opowiedz mi o certyfikacie nieruchomości w ambasadzie. Gdzie mogę go otrzymać w wydziale mieszkaniowym lub w WIT? A co dokładnie powinno być napisane w certyfikacie?
11 lat wstecz  •  3 abonent 4 odpowiedź
Dzień dobry, powiedz mi, kiedy ubiegam się o wizę Schengen do Czech, czy potrzebuję zaświadczenia o dobrym zachowaniu? Wyglądało na to, że nie znalazłem czegoś takiego na stronie ambasady, ale znajomy pojechał w zeszłym roku do Grecji i złożył wniosek o wizę, aby otworzyć certyfikat. Z góry dzięki za odpowiedź
11 lat wstecz  •  4 abonent 5 odpowiedzi
Dzień dobry. Mam pytanie dotyczące podróży. Naprawdę chcę odwiedzić Pragę. Po raz pierwszy robię Schengen. Postanowiłem polecieć przez Polskę do Katowic, a stamtąd do samej Pragi. Na tej podstawie pojawia się pytanie, a mianowicie. We wniosku o czeską wizę podaję jako pierwszy kraj przekroczenia granicy strefy Schengen (jest to Polska), a kraj do którego przyjadę to Czechy. Ale skoro najpierw przylecę do Polski, czy będę potrzebować wizy tranzytowej? Albo nie ma z tym problemu. Kto tak latał, proszę powiedz mi. Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc.
11 lat wstecz  •  5 subskrybenci 6 odpowiedzi
Dzień dobry, chcę wybrać się na wycieczkę do Pragi z przyjacielem na 3-4 dni, nie lubię podróżować z biurami podróży, galopuje po Europie, chcę wszystko zobaczyć sam, bez żadnych wycieczek itp. Cały problem polega na zdobyciu wizy, oboje jesteśmy studentami, więc nie ma zaświadczenia o dochodach, wizę amerykańską mam w paszporcie międzynarodowym, kolega nie ma nic. Czy można złożyć wszystkie dokumenty, oprócz zaświadczenia o dochodach, ale dać zaświadczenie z miejsca studiów. A jakie są szanse na otrzymanie wizy?
11 lat wstecz  •  5 subskrybenci 6 odpowiedzi
Chcemy samodzielnie ubiegać się o wizę do Czech w Niżnym Nowogrodzie, zarezerwować hotel i kupić bilety lotnicze. Jaki jest najlepszy sposób na zrobienie tego wszystkiego? Kiedy i od czego zacząć. Byłbym wdzięczny za szczegółowe odpowiedzi.
11 lat wstecz  •  5 subskrybenci 12 odpowiedzi
Dobry wieczór! Czytam opinie o przewożeniu bagażu podręcznego. Syn będzie miał w rękach sprzęt fotograficzny i laptop. Piszą ściśle o jednej torbie. Więc co robić? Nie włożysz go do walizki, prawda? Z góry dziękuję wszystkim, którzy odpowiedzą.
11 lat wstecz  •  4 abonent 7 odpowiedzi
jeśli mam lecieć do Czech na krótkoterminowej wizie Schengen, lecę z Kijowa przez Monachium, czy potrzebuję wizy tranzytowej, czy coś w tym stylu, czy wystarczy wiza czeska?
12 lat wstecz  •  5 subskrybenci 5 odpowiedzi
Niedawno przeczytałem, że na lotnisku w Pradze nie działa opcja „turecka” do przewożenia bagażu (1 walizka na 2-3 osoby). Prawda? *czyli każdy turysta powinien mieć własną walizkę? **z góry dziękuję za uwagę
12 lat wstecz  •  4 abonent 3 odpowiedź
Dobry dzień! Pytanie brzmi, że pierwszy raz z żoną wyjeżdżamy za granicę, do Pragi na tydzień przez biuro podróży. Dokumenty zostały już złożone w ambasadzie, ale biuro podróży ostrzegło, że teraz w 90% przypadków dzwoni do turystów osobiście i zadaje różnego rodzaju pytania, do którego pióra wypełniali ankietę. Pytanie brzmi, kto otrzymał wizy, czy do kogoś dzwonili? Dzięki.
12 lat wstecz  •  5 subskrybenci 7 odpowiedzi
Czyż nie ułatwili naszym obywatelom podróżowania?
12 lat wstecz  •  4 abonent 6 odpowiedzi
Planujemy jechać do Pragi, ale oni wymagają zaświadczenia o zarobkach, mówią, że potrzebujemy 3000 hrywien miesięcznie. Czy to prawda?
12 lat wstecz  •  7 subskrybenci 18 odpowiedzi
Dobry wieczór! Pojawiło się kolejne pytanie: czy w celu uzyskania wizy do Czech (turystycznej) konieczne jest złożenie dokumentu o pełnej opłacie hotelu za wszystkie dni pobytu? Na początku znajomi powiedzieli mi, że potrzebuję oryginału dokumentu o pełnej płatności za hotel, potem powiedzieli, że możliwa jest również kopia faksu z hotelu. Ale czy naprawdę trzeba zapłacić, czy można okazać faks rezerwacyjny z hotelu, podając imię i nazwisko, dane paszportowe turystów oraz numer karty kredytowej, w której hotel zablokował kwotę potrzebną do zapłaty? z góry dzięki za odpowiedzi. Pytanie dotyczy zwłaszcza tych, którzy niedawno podróżowali do Czech na takiej wizie, ponieważ 3 lata temu, moim zdaniem, wymagane były oryginały z pełną opłatą.
12 lat wstecz  •  4 abonent 10 odpowiedzi
Wraz z mężem planujemy odwiedzić Pragę w maju 2012 (turystyka + wycieczka sportowa - mój mąż pobiegnie Maraton Praski). Wycieczka potrwa 4 dni. Mamy córkę, która w momencie wyjazdu będzie miała 3 lata. Zostawiamy go mojej babci, ale jest wklejony do paszportu. Czy konsulat Republiki Czeskiej może zadać pytanie, z kim będzie dziecko podczas naszej nieobecności? i czy muszę brać jakieś oświadczenie od mojej babci, że będzie opiekować się dzieckiem podczas mojej nieobecności?
12 lat wstecz  •  9 subskrybenci 13 odpowiedzi
moja wiza do konca 2012goda
12 lat wstecz  •  4 abonent 5 odpowiedzi
Od 25 grudnia chcemy jechać do Pragi na Nowy Rok. Mieszkamy w Doniecku i słyszeliśmy, że są problemy z uzyskaniem wizy w konsulacie czeskim w Doniecku? Nie mów mi, z którym biurem podróży lepiej się skontaktować, kto ma akredytację w konsulacie?
13 lat wstecz  •  2 abonent 1 odpowiedź
Proszę mi powiedzieć, że mam w paszporcie 2 wizy - Stany Zjednoczone na 1 rok i Słowenię na 6 dni (wyjazdy się nie odbyły). Wizy już wygasły. Czy może to wpłynąć na odmowę wizy do Czech?
13 lat wstecz  •  7 subskrybenci 23 odpowiedź
Biuro podróży zaakceptuje. W końcu jestem na stałe zarejestrowany w Federacji Rosyjskiej w mieście Jarosław. Mam w paszporcie międzynarodowym znak z pieczęcią Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy „Stały pobyt Rosji”, który otrzymałem w OVIR w Ługańsku przy rejestracji na pobyt stały w Federacji Rosyjskiej. Również w paszporcie znajduje się znak z pieczęcią ambasady Ukrainy w Federacji Rosyjskiej „Uzyaty po pojawieniu się w ambasadzie Ukrainy w Rosji. Również w paszporcie jest pieczątka o wydaniu mi zezwolenia na pobyt w Federacji Rosyjskiej Istnieje również poświadczone notarialnie tłumaczenie paszportu międzynarodowego na język rosyjski
14 lat wstecz  •  1 abonent 2 odpowiedź
A jeśli złożysz wniosek za pośrednictwem biura podróży? Chcę wybrać się na wycieczkę do Czech z wycieczkami do Drezna, Monachium i Wiednia.
14 lat wstecz  •  brak subskrybentów Bez odpowiedzi
Czy będę miał problemy z wizytą w Czechach, Niemczech, Austrii? Paszport został odnowiony w Ambasadzie Ukrainy w Federacji Rosyjskiej. Mieszkam na stałe w Federacji Rosyjskiej na podstawie zezwolenia na pobyt. Jestem zarejestrowany w ambasadzie.
14 lat wstecz  •  4 abonent 5 odpowiedzi
Pokaż więcej »