Do Nikołajewszczyny z miłością

29 Kwiecień 2016 Czas podróży: z 22 Kwiecień 2016 na 23 Kwiecień 2016
Reputacja: +73.5
Dodaj jako przyjaciela
Napisać list

Tak się zł oż ył o, ż e udał o nam się dotrzeć do najciekawszego miejsca na Ukrainie, miasta Nikolaev. Jak to czę sto bywa, wyjazd odbył się spontanicznie i niespodziewanie. I stał się najlepszym prezentem i przygodą .

Wyjazd z Kijowa o godz. Autobus był mię kki i wygodny. Wię c ś pij dobrze i spokojnie. Do przybycia na dworzec autobusowy miasta Nikolaev. Wczesnym rankiem miasto spotkał o się z cudowną pogodą . Ł agodny morski klimat dał o sobie znać . To jednak poł udniowa czę ś ć Ukrainy.

Sama nazwa miasta pochodzi od wielkiego Ś wię tego Mikoł aja Cudotwó rcy. Jest patronem tych miejsc. Wiek jest doś ć duż y - nie tak dawno skoń czył a 225 lat. To szanowana data. Dlatego z wielką przyjemnoś cią pojechał em zobaczyć zabytki tego kolorowego zaką tka ziemi.

Trochę historii. Sam Nikoł ajew jest regionalnym centrum regionu Nikoł ajew, leż ą cym u zbiegu rzek Poł udniowego Bugu i Ingul. I tylko 65 kilometró w od Morza Czarnego.


Znajduje się tu wiele zielonych parkó w, muzeó w, liczne zabytki i unikatowe zabytki architektury. Ró wnież mosty zwodzone. Przechodzą c przez tutejsze uliczki, ciekawa jest obserwacja mieszkań có w. Ludzie tutaj są dobrzy i reagują . A co najważ niejsze, kochają i doceniają swoje miasto.

Pierwsza przygoda to spacer po najlepszym zoo na Ukrainie. Okazuje się , ż e ma ponad 100 lat. Bardzo zadowoleni z komfortowych warunkó w dla mieszkań có w. Wszystkie zwierzę ta są starannie pielę gnowane. A jest ich tu okoł o 450 tysię cy gatunkó w. Najpopularniejsze to lwy, tygrysy, niedź wiedzie, hipopotamy, ś mieszne mał py i moje ulubione pię kne flamingi. Patrzył bym na nie godzinami.

Nawiasem mó wią c, tutaj znajduje się najwię ksza kolekcja zwierzą t w cał ej Ukrainie. Myś lę , ż e wiele dzieci i dorosł ych spę dza weekendy z wielką przyjemnoś cią spacerują c po tym niesamowitym miejscu.

Nastę pnie miał em okazję odwiedzić jedno ze starych muzeó w Ukrainy „Stare Koszary Marynarki Wojennej”. To zabytek architektury, któ ry został wybudowany w latach 1804-1806. Zadziwiał y kolekcje zebranych minerał ó w, zielnik rzadkich roś lin, wypchanych ptakó w i dzikich zwierzą t. A takż e zbió r staroż ytnej broni i wczesnych drukowanych ksią ż ek. W koń cu kiedyś w muzeum powstał o biuro rzeczy rzadkich.

Ł ą czna liczba eksponató w to okoł o 200 tysię cy sztuk. Nie zrecenzujesz tego w jeden dzień , ale mam mnó stwo wraż eń . To, czego nie widział em, sfotografował em. Naprawdę nie chciał em wyjeż dż ać .

Nastę pnie czekał o miasto Ochakov. Ską d tak kuszą co wiał a morska bryza. Droga minę ł a pola pszenicy i winnice, sady i chronione tereny leś ne. Sama był am zaskoczona i uradowana, jak pię kny i bogaty jest nasz kraj.

Zatrzymał em się w pensjonacie „Borisfen”, poł oż onym na samym wybrzeż u Morza Czarnego. Okno oferuje niesamowicie pię kny widok na morze i mierzeję Kinburn. Sam pokó j jest przytulny i wygodny. Jest wszystko, czego potrzebujesz, aby się zrelaksować - kolorowy telewizor, lodó wka, mię kkie ł ó ż ko, a nawet ł azienka z prysznicem ze wszystkimi udogodnieniami. Kuchnia jest dobra, domowej roboty. Rano na pewno zaoferujemy Ci mał ą filiż ankę aromatycznej pysznej kawy lub herbaty.


Ponieważ reszta na morzu nie wyszł a z powodu zbliż ają cej się burzy, program musiał zostać zmieniony w podró ż y. Ale wylą dował em w pię knym opustoszał ym miejscu zwanym „Olvia”. Co oznacza „Szczę ś liwy” po grecku. Obecnie znajduje się tam narodowy rezerwat archeologiczny.

Moż na był o zobaczyć unikalne staroż ytne miejsca, w któ rych niegdyś osiedlali się greccy osadnicy. Osada ta istniał a prawie tysią c lat. Wykopano tu cał e greckie miasto. Do tej pory podczas wykopalisk znajdowane są antyczne monety z napisem „Olbia”. A takż e ró ż ne antyczne amfory, sprzę ty gospodarstwa domowego, biż uteria damska i mę ska. Oznacza to, ż e miasto miał o bogatą kulturę i ż ył o swoim miarowym ż yciem.

Był to takż e najwię kszy i najbogatszy oś rodek staroż ytnoś ci. Istnieje wiele odkrytych i jeszcze nieodnalezionych pochó wkó w podziemnych. Sł uż ył y jako grobowce dla bogatych ludzi. Samo miejsce jest wyją tkowe, ponieważ znajduje się na wzgó rzu i jest obmywane przez ujś cie rzeki. Dzię ki tak korzystnej lokalizacji mini-pań stwo handlował o, rosł o i bogacił o się . Ale przycią gał takż e wrogó w. I najwyraź niej wytrzymał a wię cej niż jedną bitwę .

Olvia to bardzo ciekawe miejsce, do któ rego chce się wracać . W koń cu nie bez powodu nazywa się ją Szczę ś liwą , tajemnica jej wyspy nie został a jeszcze w peł ni ujawniona i zbadana. A wielkie niespodzianki wcią ż na nas czekają . To są miejsca, któ re miasto Ochakov ukrywa przed nami, a moż e chroni. Dla siebie zdał em sobie sprawę - jest jeszcze wiele ciekawych i niezbadanych miejsc. Po prostu musisz czę ś ciej podró ż ować .

A samo miasto Ochakov to mał e, ciche i spokojne miasteczko. Znajduje się mię dzy Morzem Czarnym a ujś ciem rzeki, a takż e sł ynie z historii. Miał em okazję odwiedzić wojskowe muzeum historyczne im. A. V. Suworowa. Oto niezró wnany zbió r ró ż nych niezapomnianych wydarzeń . Duż o przyjemnoś ci sprawiał o mi sł uchanie opowieś ci przewodnika i zostawianie sobie zdję ć .


A ile wart jest Czarnomorski Rezerwat Biosfery Kinburskaya Kosa! Niestety z powodu zł ej pogody nie mogliś my się tam dostać . Ale myś lę , ż e da się to naprawić i na pewno tam pojadę . Ponieważ chcesz odwiedzać te miejsca raz za razem. Posiada wł asną florę i faunę . Wszystko to moż na studiować i cieszyć się nim przez dł ugi czas.

A jakie plaż e cią gną się wzdł uż wybrzeż a Morza Czarnego! Samo morze ucieszył o mnie tym, ż e jest zaskakują co ż ywe i czyste, a chcę być zawsze blisko niego.

Teraz czas się rozstać . Dom, nie chciał em wyjeż dż ać . Do Kijowa wró cił em tym samym wieczornym lotem, zabierają c ze sobą najlepszy nastró j, a takż e wspomnienie i ciepł e wspomnienia z tej uroczej podró ż y.

Tłumaczone automatycznie z języka rosyjskiego. Zobacz oryginał
Aby dodać lub usunąć zdjęcia w relacji, przejdź do album z tą historią