Jak zaoszczędzić na wycieczce do Japonii.

25 Czerwiec 2015 Czas podróży: z 30 Kwiecień 2015 na 04 Moze 2015
Reputacja: +6110
Dodaj jako przyjaciela
Napisać list

Jak to czę sto bywa, pomysł pomachania gdzieś w maju narodził się spontanicznie. I jak to nieczę sto bywa - autorem pomysł u wyjazdu do Uż horodu podziwiać cud - niesamowity - rozkwit sakury na Zakarpaciu, nie był em ja.

HOTELE

Zdecydowano, ż e jedziemy okoł o miesią c przed podró ż ą . Po wcześ niejszym przestudiowaniu problemu i stwierdzeniu, ż e wybó r mieszkania gdzieś w Uż gorodzie, Mukaczewo, jest doś ć duż y, z jakiegoś powodu był em raczej nieostroż ny, ż e podró ż zbiega się z ś wię tami pierwszomajowymi i znajdź mieszkanie (i jeś li to moż liwe przyzwoite , ale budż et, z parkingiem i ś niadaniem) bę dzie prawdopodobnie doś ć trudny. W efekcie wieczorem 6 kwietnia (czyli 24 dni przed wyjazdem) wybierz coś w przedziale cenowym 300-400 UAH. a moż liwoś ć pozostania w jednym hotelu przez 2 dni z rzę du od 01 do 03 maja nie był a już moż liwa.


Co ciekawe, rezerwacja od razu uczciwie zgł osił a brak budż etowych miejsc w wybranych przez nas terminach. Wprawdzie niektó re wyszukiwarki zgł aszał y dostę pnoś ć wolnych miejsc, ale dzwonią c bezpoś rednio do hoteli, okazał o się , ż e informacje był y nieprawidł owe, nieaktualne i inne. itp. W kilku hotelach moż na był o zarezerwować tylko jeden dzień , a potem nie był o miejsc.

Jednak komunikacja z hotelarzami z Uż gorodu na etapie rezerwacji przyniosł a wiele przyjemnych minut (nawet pomimo braku miejsc). Wszyscy szybko reagują na telefony, wydają się bardzo fajnie komunikować , ż ał ują , ż e nie mogą Cię teraz przyją ć , ale moż e zadzwonisz tam po numerze, moż e bę dą mieli coś na twoje randki….

No nie wiem, dalej takie rzeczy mnie wzruszają , bo grzechem jest się ukrywać , czę ś ciej (nawet w prywatnych hotelach) to wcią ż takie „szufelkowe” nastawienie, zwykle telefon jest odcię ty „Brak miejsc " i jak mó wią chao-kakao.

A tutaj…

Spoś ró d wszystkich wyś wietleń /rozmó w kilka hoteli zbliż ył o się , ale każ da opcja miał a swoje niuanse. W koń cu, za radą przyjació ł , zarezerwowali prywatny hotel „Dubky” na swojej stronie internetowej. Kró tko o „Dubkach”: bardzo nam się podobał o. Teraz moim marzeniem jest przyjechać tu na 7-10 dni, po prostu ż yć , oddychać i chodzić .

Podsumowanie: hotele, pensjonaty, wreszcie peł ne hostele, na każ dy portfel i ś rodek transportu. Ale jeś li pojedziesz do Uż horodu w turystycznym „szczycie” - powinieneś wcześ niej zają ć się mieszkaniem (2 miesią ce, a nawet 3 miesią ce). Jeś li podró ż ujesz po raz pierwszy - spó jrz na mapę lokalizacji hotelu lub skontaktuj się z administratorem hotelu.

Bo dzię ki mnie prawie zamieszkaliś my na granicy ze Sł owacją : ).

PLAN

Có ż , duż o napisano o marzeniach TurPravdy o „pchaniu niemieszkalnego” : ). Nie był em wyją tkiem.

A jako Cyganka z kartami, wszystkie 3 tygodnie przed wyjazdem planował am i przekł adał am coś w tym stylu, coś , coś . W rezultacie pojawił się nastę pują cy obraz:

30.04. 2015 – wyjazd z Berdyczowa (popoł udnie), nocleg w Stryju

01.05. 2015 - Stryj-Mukaczewo, Mukaczewo, przeprowadzka do Uż horoda, nocleg w "Dubkach"

02.05. 2015 - Uż horod, nocleg w "Dubkach"

03.05. 2015 – Uż horod, Berehowe, wyjazd, nocleg w Ró wnem

04.05. 2015 - powró t do domu.


Nawet poł owa z nich nie miał a czasu na oglą danie, a w szczegó lnoś ci nie chodzili do ź ró deł termalnych w Berehowe. Ale nadal ś wietnie się bawił em i miał em okazję wracać ponownie.

Podsumowanie: Nie twierdzę prawdy w ostatecznoś ci i zgadzam się ze wszystkimi, któ rzy sł usznie uważ ają , ż e po tak dł ugiej podró ż y trzeba zobaczyć jak najwię cej. Ale tutaj dla mnie inny format jest wygodniejszy.

Lubię spacerować spokojnie, być tam lub siedem ile chcę , znowu wracać na podwó rko, siedzieć w kawiarni i powoli pić kawę , obserwują c lokalne ż ycie ...Generalnie nie goń za spektaklami dla dobra spektakli, ale ciesz się osobno i autorytatywnie każ dą minutą każ dej godziny każ dego dnia: ).

REALIA

W naszym zwią zku dwojga podró ż nikó w zazwyczaj peł nię rolę nawigatora. I tym razem – po raz pierwszy! - Tak zwany nawigator dał zielone ś wiatł o. Z pomocą planisty drogowego okazał o się , ż e droga do Uż horodu z mojego rodzinnego Berdyczowa przez Lwó w jest nieco dł uż sza niż droga przez Tarnopol.

Sekretnym marzeniem o zobaczeniu, choć po drodze, Tarnopola, z ł atwoś cią namó wił em „osobistego kierowcę ”, by wybrał nie tylko kró tką , ale i malowniczą drogę . I ha-ha-ha (teraz był homerycki ś miech), jak bardzo się mylił em! Zacznijmy od tego, ż e o zmierzchu przekradliś my się już przez region Tarnopola.

Kradzież nie jest w sensie przenoś nym, ale nawet dosł ownym. Ponieważ droga z Tarnopola do Stryja w ogó le nie istniał a. Nie, oczywiś cie był a na mapie i nawet nawigator ją przeszukał . Ale! Jej pojawienie się dyskretnie wyjaś nił o, ż e za panowania „krzywych frajeró w”, pomimo ż ywych doniesień o zaledwie 42 km nienaprawionych dró g w kraju, biorą c pod uwagę wszystko, w regionie Tarnopol wszystkie te niedocią gnię cia pozostał y. I moż na na nich jeź dzić tylko z prę dkoś cią.15-20 (!!! ) Km na godzinę . W przeciwnym razie - albo bez koł a, albo w ogó le bez samochodu. Tym samym dystans 154 km pokonaliś my dzielnie w 5 godzin!


Nie był to już podziw dla pię kna krajobrazu. Chociaż zgrzytanie zę bó w nieszczę snego „sternika” przerywane był o niekiedy zdaniami: „Och, patrzcie, zaczę ł y się gó ry! "Lub" On, spó jrz co za dom nad jeziorem. " Ale ja oczywiś cie nie był em do tego zdolny. Był em w smutku i ż alu, bo wybrał em tę straszną drogę .

Kiedy w koń cu dotarliś my o pierwszej godzinie nocy bardzo wyczerpani, dotarliś my do zarezerwowanego wcześ niej hotelu Stryi

(dyskusja na ten temat tutaj: http://www.turpravda.ua/ua/striy /Star-h36164-r110971.html ), gospodarz mimo pó ź nej godziny oczekiwania na spó ź nionych turystó w, był po prostu zaskoczony, ż e natknę liś my się na drogę , „któ rą od sześ ciu lat nikt nie jeź dzi”. Kto wiedział !

Podsumowanie: Za nic nie jedź do Uż horodu przez Tarnopol. Trasa Kijó w-Czop to jasna droga do krainy cudó w, peł nej sakur, wina, seró w, gó r, rzek i… E, co z tego!

WSPANIALE. Dzień pierwszy.

Ja jakoś otwarcie nie rozumiem ludzi, któ rzy mają depresję na wiosnę . Jak to jest? ! ! ! ! Mimo wszystkich moich wrodzonych niedocią gnię ć wierzę , ż e mam jedną niezaprzeczalną godnoś ć : jestem mił oś nikiem ż ycia. A dla mnie wiosna to czas burzliwej energii, marzeń , bató w itp. I wł aś nie na tej wycieczce moja radoś ć ż ycia po prostu „przekraczał a granicę ”.

Bo nawet kiedy tam jechaliś my, entuzjazm nie miał koń ca. Od nieopisanego, po prostu niesamowitego i dzikiego pię kna wokó ł . Karpaty, bo nie da się ich opisać . Należ y im się przyjrzeć . Muszą oddychać . Cieszyć się . Podziwiać .

Kró tko mó wią c, pod nieustannym klaskaniem w uchwyty, moja ahi-ohi został a schwytana, a pacjentka od cią gł ego skrę cania jej z boku na szyję , w koń cu dotarliś my do Mukaczewa. Có ż , od razu rzucił em się na poszukiwania „sakura : ).

Sakura jest znana jako japoń ska wiś nia.

A w Japonii jest nawet takie szczegó lne ś wię to - Hanami, ś wię to kwiató w sakury. Po pierwsze, cał y kraj obserwuje począ tek kwitnienia sakury. A kwitnienie tych drzew staje się dla Japoń czykó w narodowym wydarzeniem.


W Tokio co roku powstaje specjalna kwatera gł ó wna, któ ra ma monitorować , kiedy i w któ rej czę ś ci kraju ma się rozpoczą ć kwitnienie sakury, oraz informować Japoń czykó w, gdzie i jakie ś wią teczne wydarzenia są zaplanowane. Oznacza to, ż e jeś li chcesz, moż esz podró ż ować po cał ej Japonii z poł udnia na pó ł noc, cieszyć się kwitnieniem drzew sakura na cał ej trasie i brać udział w ró ż nych uroczystoś ciach jej poś wię conych. Oficjalne otwarcie festiwalu odbywa się w Central Parku w Tokio, w wydarzeniu z pewnoś cią wezmą udział czoł owi japoń scy politycy, celebryci, a nawet rodzina cesarska.

Oczywiś cie daleko nam do japoń skiego zakresu.

A nasza „cesarska rodzina” ma zupeł nie inne problemy. I ogó lnie gł owy ludzi są zaję te przez innych. Dlatego wiosną na Zakarpacie ludzie w swojej masie po prostu idą „przypadkiem”. A tu jak ktoś ma szczę ś cie. Mieliś my pecha.

I widzą c tylko kilka kwitną cych drzew (a ich kolor już opadł ), a pod nimi cał e „kę py” ró ż owej sakury „ś niegu”

Oczywiś cie trochę zdenerwowany (ja gł ó wnie).

Pó ź niej pocieszył y go komentarze kierownika hotelu, w któ rym mieszkali: „Goś cie nie rozumieją , ż e Sakura nie moż e się doczekać dł ugiego weekendu majowego na wsi. I kwitnie zgodnie z definicją natury. A ludzie przychodzą i są strasznie obraż eni, ż e cał e wakacje się skoń czył y ”. Bardzo dokł adnie zauważ ony.

Chociaż znowu Japoń czycy opó ź nili czas kwitnienia (a zwł aszcza wegetacji - bo sakura jest najpię kniejsza, gdy w obfitym ró ż owym kolorze nie pojawił y się jeszcze zielone liś cie, a drzewa sakura wyglą dają w tym okresie jak ogromne brył y ró ż owej waty cukrowej), tak wię c w Japonii pnie drzew sakura są specjalnie pokryte blokami lodu. A my niestety nie mamy do tego nikogo.

Oczywiś cie w tym roku ze wzglę du na opó ź nioną wiosnę , a okres kwitnienia sakury nastą pił pó ź niej. Ale tuż przed majowymi ś wię tami Zakarpacie nawiedził a burza, a delikatne ró ż owe kwiaty został y bezlitoś nie rozwiane przez wiatr ...

Stą d podsumowanie : należ y rozumieć , ż e kwiaty sakury zwykle pojawiają się w poł owie kwietnia i nie zawsze pokrywają się z dł ugimi weekendami w kraju. Musisz wię c albo zaplanować podró ż na bardziej odpowiedni okres, albo nie denerwować się , ż e już dawno minę ł a…: )

Chociaż opró cz sakury na wiosnę na Zakarpaciu peł no jest wszelką inną kwitną cą pię knoś ć : tu ty i magnolie, i bzy, i trochę niezidentyfikowanych ż ó ł tych kwiató w i akacji:


Szczegó lnie pię knie prezentują się goł e winoroś le na podwó rkach prywatnych domó w - graficzne, surowe, zbudowane w prostych rzę dach "z przodu" : ).

I znowu - sakura, któ ra symbolizuje kruchoś ć i efemerycznoś ć ż ycia. Któ ry? ! !

Powiem ci, kontemplacja tych wszystkich pię knoś ci dopasowuje się do „pyska”. I wł aś nie dlatego jakoś to rozumiesz

Nie ma mię dzy nami obcych!

Wszyscy jesteś my brać mi

Pod wiś niami w kolorze.

Kobayashi Issa

Odbyliś my mał y spacer po Mukaczewie . Ł adne, przytulne stare miasto.

Historyczne centrum jest mał e, mniej lub bardziej atrakcje - w zasię gu spaceru (z wyją tkiem sł ynnego zamku Palanok). Swoją drogą , myś lał em, ż e Palanok to rzeczownik w liczbie mnogiej. liczby w dopeł niaczu, takie jak zamek kogo? któ rego? Palanka. Nie, to wł aś ciwa nazwa, palAnok to dę bowe ogrodzenie, któ re kiedyś chronił o zamek.

Niestety tym razem nie zdą ż yli zwiedzić zamku, odł oż yli go na kolejną wizytę . Ale podziwiali szmaragdowy kolor ratusza Mukaczewo:

Dzwony na wież y ratusza dzwonią co kwadrans od 100 lat.

Nastę pnie z szacunkiem milczeliś my przy pomniku zał oż ycieli sł owiań skiego pisma Cyryla i Metodego:

Podziwiał em kaplicę ś w. Jaskó ł ka oknó wka. XIV wiek na wszelki wypadek:

Marcin jest patronem miasta, przedstawionym nawet na herbie Mukaczewa (co jest bardzo rzadkie w heraldyce). W pobliż u kaplicy znajduje się gotycka katedra rzymskokatolicka ró wnież ku czci ś w. Marcina.

Zbudowany w 1904 roku, jest interesują cy, ponieważ posiada organy muzyczne z 16 rejestrami.

A pod koś cioł em znajduje się krypta, w któ rej w kilku pomieszczeniach pochowani są znani obywatele i ich rodziny. Niestety zaró wno kaplica, jak i katedra był y zamknię te i nie moż na był o zobaczyć , co jest w ś rodku.

I kolejny ciekawy obiekt architektoniczny. Dom z Hermesem na dachu to dawna drukarnia przedsię biorcy Greensteina. Wedł ug legendy Greenstein wygrał milion w Europie, czy to w kasynie, czy na loterii i wykorzystał te pienią dze na budowę drukarni. W tym czasie był a to jedna z najbardziej postę powych drukarni na Zakarpaciu.


Katedra Poczajowskiej Ikony Matki Boż ej, nowy budynek, zbudowany w 1993 r. :

Co ciekawe, wewną trz ś wią tyni są namalowane belki na suficie:

Koś ció ł reformowany, XVI wiek:

Na iglicy - kogut:

Oto pomnik kominiarza:

On (pomnik) jest trochę wyż szy niż mę ż czyzna ś redniego wzrostu. A prototyp - kominiarz Mukaczewo Bertalon Tovt - w ż yciu dwa razy mniej (! ). A jak inaczej dostaniesz się do komina? ! ! Nie wiem, czy to bajka, czy nie, ale mó wią , ż e kiedy wł adze miasta poprosił y go o stworzenie pomnika na jego cześ ć , jedynym warunkiem Tovta był o, aby pomnik miał normalny wzrost.

Kominiarz ż yje i mimo szacownego wieku (ma mniej niż.70 lat) do dziś czyś ci kominy obywateli. Uważ a się , ż e spotkać go ż ywego i zł apać za guzik - do sukcesu : ).

Có ż , tylko miasto i jego mieszkań cy:

„Dusza Bogu, serce pani, cześ ć nikomu, ż ycie pań stwu! ». Ś wietne ż yciowe credo, prawda?

Po podziwianiu i zainspirowaniu ruszyliś my dalej - do hotelu.

Tutaj mieszkaliś my (nasz balkon):

A to jest widok z okna po drugiej stronie. W jakim hotelu miejskim bę dzie?

Dzię kuję wszystkim, któ rzy przeczytali i obejrzeli do koń ca. A potem bę dzie…

Tłumaczone automatycznie z języka ukraińskiego. Zobacz oryginał
Aby dodać lub usunąć zdjęcia w relacji, przejdź do album z tą historią
Ужгород. Отель
Ужгород. Отель
Мукачево. Решетка водоотвода.
Мукачево.
Мукачево. Маскарон.
Мукачево.
Мукачево.
Мукачево. Фасад магазина инкрустирован керамической плиткой, характерной для Закарпатья и Прикарпатья.
Мукачево. Памятник трубочисту.
Мукачево. Памятник трубочисту (по украински - сажотрусу).
Мукачево. Шпиль Реформатской церкви.
Мукачево. Реформатская церковь, XVI век.
Мукачево. Интерьер Кафедрального собора Почаевской иконы Божьей Матери.
Мукачево. Кафедральный собор Почаевской иконы Божьей Матери.
Мукачево. Кафедральный собор Почаевской иконы Божьей Матери, 1993 г.
Мукачево. Барельеф на бывш. типографии Гринштейна.
Мукачево. Здание бывш. типографии Гринштейна, позднее - Товарной биржи.
Мукачево. Римо-католический собор Св.Мартина, 1903 г.
Мукачево. Часовня Св.Мартина, XIV век.
Мукачево. Пл. Мира. Памятник Кириллу и Мефодию - основоположникам славянской письменности.
Мукачево. Ратуша.
Не знаю, что за желтенькие цветочки (кустом растут). Но симпатишные :)
Магнолиево-сиреневая рапсодия :)
Магнолии в цвету.
Сакура отцветает.
г.Стрый. Отель
 Карпаты.
Карпаты.
Podobne historie
Uwagi (31) zostaw komentarz
Pokaż inne komentarze …
awatara