Mieżrechenski Regionalny Park Krajobrazowy

Park Przyrody Mieżrechenski
Ukraina, Czernihów
Ocena 10.0
10 Na podstawie 2 opinii
Subskrybuj recenzje:
Konfiguracja subskrypcji Napisać recenzję
GPS: 51.175, 30.7742

Mieżrechenski Regionalny Park Krajobrazowy

Park Przyrody Mieżrechenski
Ukraina, Czernihów
Regionalny Park Przyrody Mieżrechenskiego to największy park krajobrazowy na Ukrainie, o powierzchni ponad 1000 m2. km, położony w dorzeczu Dniepru (głównie wzdłuż akwenu kijowskiego zbiornika) i Desna, w południowo-zachodniej części obwodu Czernihowa. Park, utworzony w 2002 roku, rozciąga się z północy na południe na przeciętnie 50 km, kończąc się na granicy obwodu kijowskiego i czernihowskiego, a z zachodu na wschód - na 25 km.

Większość parku zajmują łąki w rozlewisku Desny, czasem bagniste, oraz sosnowe lasy przeplatane dębowymi gajami. Park charakteryzuje się bogatą i różnorodną fauną: żyją tu dziki i łosie, sarny i jelenie, rysie i lisy, zające i wiewiórki. Jenot i norka amerykańska polują wzdłuż brzegów zbiorników zalewowych. Z rzadkich gatunków ptaków spotyka się tu bielika, cietrzewia, bociana czarnego. Na zalewu kijowskim można zobaczyć łabędzia niemego, kormorana wielkiego, mewę mewę.
Administracja parku znajduje się we wsi Otrochi, 134 km od Kijowa. Tutaj można zamówić różne wycieczki po parku Popularna jest trasa ekologiczna „Szlak Żurawia”, która obejmuje główne lokalne ekosystemy. Ponadto, po uzgodnieniu, można odwiedzić „Muzeum Życia Leśnego Pridneprovsky Polesia” z ciekawymi eksponatami opowiadającymi o lokalnych rzemiosłach ludowych, takich jak tkactwo, łowiectwo i rybołówstwo, zbieranie grzybów i jagód.

OPINIE
Wszystkie recenzje (2)
Podróżował 5 lat wstecz
Ocena 10
Był em tu 4 razy o ró ż nych porach roku, nawet 31 grudnia))) Każ dego sezonu odbywają się wycieczki do ró ż nych ekotopó w. Przede wszystkim pamię tam spacer po bagnach jeziora Svyatogo w specjalnych ochraniaczach na buty. Trudno to sobie wyobrazić , ale jechaliś my jak fale po zaroś nię tej powierzchni bagna, a pod nami metry wody. W parku znajduje się muzeum rę kodzieł a leś nego, w któ rym moż na dotkną ć lub przymierzyć wszystkie eksponaty, umó wić się na zabawną sesję zdję ciową , a takż e skosztować nalewek Polesia.
brak komentarzy | zostaw komentarz
Podróżował 7 lat wstecz
Ocena 10
Kawał ek dzikiej przyrody zaledwie 100 km. z Kijowa. Jest to najwię kszy park krajobrazowy na Ukrainie. Jego granice to Desna i Dniepr, stą d nazwa. Zdję cie został o zrobione w pobliż u wsi Morivsk. Dzią sł a tutaj nie są naprawdę czyste i malownicze. Polecany wszystkim zmę czonym. Na szczę ś cie to miejsce nie jest jeszcze popularne
brak komentarzy | zostaw komentarz
MIEJSCA W POBLIŻU
Zbiornik kijowski
Ocena 10.0 - 1 opinia
Ukraina, Wyszgorod
Natura
dystans: 30.8 km.
Na mapie
Kościół Trzech Świętych
Brak recenzji
Ukraina, Czernihów
Architektura, religia
dystans: 32.3 km.
Na mapie
Katedra Narodzenia Najświętszej Marii Panny
Ocena 7.0 - 1 opinia
Ukraina, Czernihów
Architektura, religia
dystans: 37.6 km.
Na mapie
Katedra Trójcy Świętej
Ocena 7.0 - 1 opinia
Ukraina, Czernihów
Architektura, religia
dystans: 48.7 km.
Na mapie
Jaskinie Antoniego
Ocena 8.0 - 2 opinie
Ukraina, Czernihów
Natura, religia
dystans: 48.8 km.
Na mapie
PYTANIE ODPOWIEDŹ
Brak pytań