Recenzja biura podróży Феерия Туроператор (Kijów)

MY DREAM - NIEMCY, MOJE ROZczarowanie - "FEERIA"

Autor:
Data zakupu usługi: 20 kwiecień 2013
Pisemny: 21 może 2013
3.0
Biuro podróży: Феерия Туроператор (Kijów)
Typ usługi: экскурсионный тур

Program wycieczki "My Dream - Germany" na stronie firmy bardzo mnie ucieszył, bo z jakiegoś powodu wycieczek w Niemczech jest niewiele, ale ta wyglądała ciekawie i dobrze wyważona: jest wiele wycieczek, a także relaks w łaźniach oraz czas wolny na samokontrolę. Przekupił również fakt, że wycieczka była reklamowana jako wycieczka autorska, skompilowana przez jednego z najlepszych przewodników Feerii (projektant stron internetowych ledwo miał linię do wykrzykników po nazwisku Aleksandra Romanenko). wycieczka, ale marzenie, ale trasa okazała się zbudowana zgodnie z zasadą „na papierze było gładko, ale zapomnieli o wąwozach” lub w oparciu o odwieczną słowiańską szansę – obiecamy wszystko i więcej, aby przyciągnąć ludzie z różnymi prośbami i ustalają cenę wyższą, a potem jak to się okaże.

Prawdę mówiąc, po raz pierwszy piszę negatywną recenzję o wycieczce, ale chciałbym zacząć od pozytywnej, w tym z pewnością piękno i wspaniałość alpejskiej przyrody, bajeczna dziwaczność zamków Bawaria i nienaganna praca naszych kierowców, jeszcze raz wielkie dzięki im za to. Jeśli chodzi o działalność firmy Feeria, tutaj musimy mówić więcej o złych niż o dobru.

1. Organizacja – po prostu nie istniała, przez lata wyjazdów z różnymi firmami i w różnych kierunkach zetknęłam się z tym pierwszy raz. Można śmiało powiedzieć, że wsiadając rano do autobusu, turyści nie wiedzieli dokąd dokładnie dzisiaj jadą, program zmieniał się tylko w biegu i najczęściej nie na lepsze.

• Na początek firma zmieniła czas wyjazdu i prawie większość nie tylko hoteli, ale także miast zamieszkania, co w naturalny sposób doprowadziło do zmian w programie, o których turyści nawet nie myśleli wcześniej powiadomić. Co więcej, menedżerowie w Kijowie aż do samego wyjazdu kategorycznie twierdzili, że nie będzie zmian, a przewodnik ze swojej strony wspomniał, że ktoś w biurze zarezerwował hotele w złym miejscu, więc nie był winić za zmiany w programie. Ale panowie, czy nie jesteście jedną firmą i czy nie jesteście wszyscy razem odpowiedzialni za jakość swojego produktu turystycznego?

• Niektóre miasta i obiekty po prostu zrezygnowały z wycieczki, takie jak Koszyce i St. Polten (podobno nie miały wystarczająco dużo czasu, chociaż w dzisiejszych czasach można było zjeść 1,5 godziny lub więcej na lunch w przydrożnych tawernach zamiast sprowadzać ludzi do miasto, a tam każdy pozwala nam samemu decydować o zwiedzaniu zabytków lub pójściem na obiad)

• W niektórych miastach program został obcięty kosztem innych. Czym na przykład jest przyjazd do Wiesbaden na 45 minut, z czego 20 przeznaczono na supermarket - oczywiście nie było mowy o planowanych w programie kąpielach, nie było nawet czasu na zwiedzanie miasta; ale wcześniej grupa spędziła 6 godzin w Heidelbergu, ta sama sytuacja rozwinęła się na początku zwiedzania w Ratyzbonie, kiedy zwiedzanie nawet najstarszego browaru trwało 7 godzin, a sama wycieczka trwała niecałą godzinę, w dodatku cały czas układ reszty tego i następnego dnia itp. itp.

• Apoteozą wszystkiego była czternasta, tzw. wolna, w związku z którą pojawia się szereg pytań. Po pierwsze, kto organizuje dodatkowe płatne wycieczki w dniu, w którym grupa przenosi się z jednego miasta do drugiego, dokąd jeżdżą turyści, jeśli ta wycieczka ich nie interesuje, okazuje się to szczerym przymusem. Jeśli firmie nie udało się zorganizować jednego hotelu na dwa dni zgodnie z programem, a przy okazji nie nigdzie, tylko w Bad Reichenhall, gdzie wolny dzień można wygodnie spędzić w łaźni, a nie w autobusie , to przynajmniej miej sumienie, żeby nie brać pieniędzy za przeprowadzkę z hotelu do hotelu. Po drugie, dzień wcześniej przewodnik, po długich lamentach nad zamkniętym „Orlim Gniazdem”, zaproponował wycieczkę w Wysokie Taury, grupa się na to zgodziła, w efekcie rano okazało się, że tam nie jedziemy, bo długość trasy to 450 km, ale przepraszam, tego jeszcze w Kijowie nie było wiadomo, czy przebieg zmienił się z dnia na dzień? Zamiast tego zaoferowano nam wycieczkę do Salzkamergut i przejażdżkę łodzią po Königssee. Kiedy prowadzili kampanię, obiecali 2,5 godziny pływania łódką z muzyką, w końcu okazało się, że do najbliższej wyspy i z powrotem było 0,5 godziny, a cała muzyka dmuchała na fajkę, aby zademonstrować dźwięk echa, już pisałem o przymusowej dodatkowej wyprawie do Salzkamergut. Nawiasem mówiąc, interesujące jest to, że w kiosku wycieczkowym w Bad Reichenhall za taką wycieczkę cena jest ustalona na 13 euro, podczas gdy w „Feeria” 20 i to ze zniżką, a początkowo 35 euro.

2. Przewodnik, ten bardzo „chwalony” Aleksander Romanenko, niestety główną częścią zamieszania organizacyjnego na trasie są jego „zasługi”. Szczerze mówiąc wciąż waham się między dwoma założeniami: albo przewodnik po prostu nie zna wytyczonej przez siebie trasy, w każdym razie nigdy jej nie umieścił na mapie i nie mierzył jej rzeczywistymi odległościami; albo po prostu nie dbał o to, co zobaczą ludzie, którzy zapłacili pieniądze (swoją drogą, niemałe) za wycieczkę po określonym programie, a czego nie zobaczą.

Za pierwszym założeniem przemawia chociażby fakt, że nawet gdyby grupa wyjechała z Użhorodu 3 godziny wcześniej (jak pierwotnie planowano) i do Spiskiego Gradu i do łaźni i na obiad, nie mielibyśmy czasu, dlaczego to było to wszystko planować i dlaczego od całego programu pierwszego dnia trzeba było wprowadzić lunch. To samo można powiedzieć o ostatnim dniu wycieczki, do granicy słowackiej dotarliśmy na 3 godziny przed odjazdem pociągu, zazwyczaj tyle czasu zostało przeznaczone na przekroczenie granicy, niezależnie od tego, czy w dzień ukraińsko-słowackiego dobra -sąsiedztwo mija lub nie, co oznacza, że ​​nie trafiliśmy do Koszyc nie ze względu na imprezę, ale ze względu na czas stracony w restauracji i TESCO. O sytuacji z przebiegiem na wycieczce w Wysokie Taury pisałem powyżej. W wielu miastach wycieczki odbywały się bardzo powierzchownie, zwłaszcza w Ratyzbonie, krótkie informacje o zabytkach odczytywano po prostu z mapy miasta, wzdłuż której wytyczono trasę. Oczywiste jest, że nawet najbardziej uczona osoba nie może wiedzieć wszystkiego, ale dlaczego nie skorzystać z usług lokalnych przewodników, przynajmniej po raz pierwszy, dopóki trasa nie zostanie lepiej zbadana, wycieczka nie jest tak budżetowa, aby Feeriya nie mogła za nie zapłacić usługi. Odrębnym pytaniem jest, dlaczego np. podczas zwiedzania Heidelbergu podczas wizyty na zamku, która jest zawarta w programie, przewodnik zamiast oprowadzać zwiedzanie, idzie do kawiarni na piwo (która notabene , który bardzo lubił podczas całej wycieczki) i oferuje turystom zabranie przewodników audio. Informacje o podróży w autobusie, z rzadkimi wyjątkami, nie były podawane, ale były czytane monotonnie z elektronicznej książki, a szkoda, bo. poszczególne odcinki sugerują, że Aleksander, kiedy chce, umie opowiedzieć fascynującą historię. Nie ulega wątpliwości, że dobór i usystematyzowanie materiału również wymaga czasu i pracy, ale nie zastępuje żywej, emocjonalnej prezentacji. Zaskakujące było również to, że na trasie turystom nie oferowano tematycznego wyboru filmów, ale pokazywano historie o karnawale w Kolonii i czyjejś wycieczce do Szwajcarii, która nie miała z tą wycieczką nic wspólnego.

Za drugim założeniem przemawia fakt, że przewodnika trzeba było wielokrotnie wypytywać o program, a on kategorycznie nie chciał wysłuchiwać pytań i sugestii głównej części grupy, słuchając jedynie małej, bliskiej kampanii (podobno regularnej klientów) siedzących na przednich siedzeniach. Doszło do tego, że siedząc w autobusie przewodnik próbował, ze szkodą dla reszty turystów, wygodnie postawić „swojego” w każdym rzędzie i dopiero wielokrotne apele i przypomnienia od kilku osób zmusiły go do przeniesienia wszyscy do końca dnia, że ​​tak powiem „według zakupionych biletów” . Oczywiste jest, że należy doceniać stałych klientów, ale nie należy sprawiać wrażenia, że ​​wycieczka jest przyjemnością dla przewodnika i jego fanów, a cała reszta to tylko irytujący przypadkowi towarzysze podróży, a nie klienci, którzy legalnie kupiłem bilet. Obrazowy przykład, w Ratyzbonie przewodnik opuścił około jednej trzeciej grupy (12 osób) tych, którzy nie chcieli odwiedzić browaru Weinstein i wraz z autobusem spóźnił się około godziny w wyznaczonym czasie, ludzie byli czekając na niego na mrozie i w deszczu, nie mogąc opuścić miejsca spotkania. Przewodnik, który bierze pod uwagę swoich turystów, wysłałby SMS-a lub znalazłby inny sposób na zgłoszenie opóźnienia. W tym przypadku nie dość, że tak się nie stało, to kiedy turyści, nie mając informacji, zaczęli sami dzwonić do przewodnika, zamiast konkretnej odpowiedzi i najlepiej przeprosin, usłyszeli dość niegrzeczne stwierdzenie typu „Musiałem jechać do browaru, a jeśli nie chciałeś, to wszystko inne jest twoje”. Problemy”. Wydaje mi się, że taki ton w kontaktach z turystami jest nie do przyjęcia. Do obowiązków przewodnika, który podróżuje z firmy, należy również moim zdaniem monitorowanie pracy lokalnych przewodników (tak naprawdę zaprosili tylko dwóch w 15 dni), a następnie jeden z nich zamiast zapowiedzianych dwóch godzin spędził na zwiedzaniu w godzinę, a resztę czasu poświęcił na miejscową kiełbasę. Protestów turystów, którzy chcieliby zobaczyć Bamberg (swoją drogą obiekt UNESCO i dodatkowo płatny program) nie usłyszał ani zaproszony przewodnik, ani pan Romanenko. Refren z wyjazdu to ciągłe nawiązania do tego, że to podobno trasa premierowa i w przyszłości wszystko będzie dobrze, ale jedziemy, jak mówią „tu i teraz”, zwłaszcza, że ​​musiałam jechać do pierwszego wycieczki, nigdzie nie ma takiej ilości przebić. Dodatkowym wskaźnikiem jakości organizacji wycieczki i pracy przewodnika jest fakt, że nie odważył się on rozdać turystom ankiet dla turystów, najwyraźniej zakładał, że tam będzie napisane.

Na zakończenie chciałbym wyrazić ubolewanie, że tak ciekawy pomysł został tak niedbale i obojętnie wdrożony. Oczywiście jest to moja subiektywna opinia, ale pod koniec wyjazdu doszłam do rozczarowującego wniosku: „NIE RYZYKUJĘ PODRÓŻY Z FIRMĄ PODRÓŻY FEERIA I NIE POLECAM INNYM”.