Pytania o LondynDokumenty i granice

  Zadać pytanie
Zadać pytanie
Na Twoje pytanie odpowiedzą eksperci i doświadczeni turyści.
+ Wyjaśnienie do pytania


Więcej o Londyn
Przyjaciele. Ukraiński z biometrią. Chcę lecieć do Lizbony. Ryana Eyre'a. Lot nad Londynem Stansted. Potrzebujesz wizy do Wielkiej Brytanii? Kto stawił czoła?
5 lat wstecz  •  6 subskrybenci 5 odpowiedzi
Wiem, że ubezpieczenie nie jest potrzebne do uzyskania wizy (w przeciwieństwie do Schengen). Ale czego możesz się spodziewać, jeśli nagle wydarzy się „cho”? Czy istnieje porozumienie między Ukrainą a Wielką Brytanią w tej sprawie? Co polecasz?
10 lat wstecz  •  5 subskrybenci 9 odpowiedzi
Potrzebujemy jasnego, oficjalnego tekstu zezwolenia na całodobowy bezpłatny tranzyt dla Ukraińców. Najlepiej w języku ukraińskim i angielskim. Słyszałem, że są też linie lotnicze, które są „głupi”, które o tym nie wiedzą, uparcie domagając się wizy w paszporcie… Dojeżdżam do Luton, gdzie wydaje się, że nie ma strefy tranzytowej (Wizz air), a potem kolejny bilet do Marrakeszu (Ryanair). Trzeba grać bezpiecznie i mieć wszystkie dokumenty pod ręką, bo zdarzały się przypadki, bardzo nieprzyjemne, kiedy nie wsadzili ich do samolotu…
11 lat wstecz  •  2 abonent 7 odpowiedzi
Powiedz mi, proszę, czy mogę jechać do Londynu na ważnej wizie Schengen (otworzyłem ją na wycieczkę do Włoch) samochodem przez Łotwę?
11 lat wstecz  •  4 abonent 9 odpowiedzi
Dzień dobry! Pierwszy raz wyjeżdżam za granicę, a mianowicie do Londynu na pakiecie turystycznym. Wcześniej nigdy nie byłem za granicą. Czy może się zdarzyć, że otrzymam odmowę wizy do Wielkiej Brytanii?
13 lat wstecz  •  6 subskrybenci 10 odpowiedzi
Chcę jechać do przyjaciela w Londynie, sam mieszkam w Moskwie, ale obywatelstwo ukraińskie, mam jeszcze 16 lat, za 3 miesiące to 17, czego będę potrzebować do tego i ile to wszystko będzie kosztować ???
13 lat wstecz  •  5 subskrybenci 22 odpowiedź
Gdzie i jak je zabrać, jeśli wszystkie wycieczki nie obejmują transportu i wizy?
16 lat wstecz  •  3 abonent 5 odpowiedzi