Zoo w Odessie

Zoo w Odessie
Ukraina, Odessa
Ocena 9.0
10 Na podstawie 1 opinie
Subskrybuj recenzje:
Konfiguracja subskrypcji Napisać recenzję
GPS: 46.4657, 30.7317

Zoo w Odessie

Zoo w Odessie
Ukraina, Odessa
Zoo w Odessie zostało otwarte dla zwiedzających w 1938 roku. Znajduje się w centrum miasta, obok słynnego targu „Privoz”.

Pomysł utworzenia ogrodu zoologicznego w Odessie zrodził się w 1889 roku, kiedy powstał rysunek i plan Menażerii na Police Street w pobliżu urwiska, ale tego planu nie udało się zrealizować. Kolejny krok w kierunku utworzenia ogrodu zoologicznego podjęto w 1914 r. - powstał projekt jego budowy na terenie ogrodu botanicznego, zatwierdzony przez Dumę Miejską, ale wybuch I wojny światowej, a następnie wojny domowej uniemożliwił to. plany. Dopiero w 1922 r. rozpoczęto budowę zoo w Odessie na Bulwarze Nadmorskim, na terenie dolnego ogrodu Pałacu Woroncowa. Główna zasługa w zorganizowaniu pierwszego ogrodu zoologicznego w Odessie należy do jednego z przywódców stowarzyszenia Jugoklimat, Heinricha Władimirowicza Beizerta. Mimo świetnej pracy wykonanej. Jest to zarówno niewystarczające finansowanie, jak iw rzeczywistości nieodpowiedni obszar do zadowalającego umieszczania zwierząt. Władze miasta podjęły decyzję o zamknięciu zoo.
W grudniu 1927 r. ogłoszono ogólnounijny konkurs na projekt ogrodu zoologicznego w Odessie. Od razu przyjęto trzy projekty jako podstawę budowy przyszłego zoo. Budowę ogrodu zoologicznego wzdłuż drogi arkadyjskiej rozpoczęto w 1929 r. Władze miasta planowały oddanie do użytku części ogrodu zoologicznego w 1930 r. Towarzystwo Yugoclimat zgromadziło już kolekcję zwierząt dla przyszłego ogrodu zoologicznego. Ale i ten projekt nie został zrealizowany. Przypomina o tym tylko zachowana nazwa sąsiedniej ulicy, Zooparkowaja. Pomimo wszystkich trudności G. V. Beizert kontynuował niestrudzoną pracę. W 1933 powierzono mu kierownictwo departamentu IV menażerii państwowej na Privoz. Sama instytucja należała do Cyrku Państwowego, który przez kilka lat umieszczał swoją menażerię w ogrodzie miejskim, a następnie na terenie Priwozu.
W tym czasie w Odessie decyzją władz miasta zlikwidowano 1. cmentarz chrześcijański. Pod koniec lat 30. na terenie dawnego cmentarza pojawił się Park Iljicza i zoo. Jednak jedyny dokument archiwalny potwierdzający otwarcie zoo w nowym miejscu przy ul. Novoshchepnaya Riad, lat 25, było sprawozdaniem dyrektora zoo G. Beizerta w komitecie wykonawczym Ilyichevsk Rejonowej Rady Robotniczej w dniu 16 marca 1945 roku, w którym donosił, że „Odessa Zoo została zorganizowana na terenie Parku Iljichevsk w 1937”, i bez przydziałów budżetowych, i „pracował samowystarczalnie”.

W 1992 roku, zgodnie z Ustawą Ukrainy, ogród zoologiczny otrzymał status obszaru chronionego o znaczeniu narodowym i stał się częścią funduszu rezerwatu przyrody Ukrainy.
Zoo w Odessie zawiera rzadkie zwierzęta wymienione w Czerwonej Księdze Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody (IUCN), Europejskiej Czerwonej Księdze i Czerwonej Księdze Ukrainy - łącznie ponad 60 gatunków. Wiele z nich z powodzeniem się rozmnaża. Są to słynne słonie indyjskie, lamparty dalekowschodnie, konie Przewalskiego, turkmeńskie kułany, muflony europejskie, pawiany hamadryi, niedźwiedzie brunatne, żurawie stepowe, sokoły saker, puchacze i wiele innych. inni

Kolekcja zwierząt Odeskiego ZOO obejmuje 243 gatunki zwierząt i łącznie 1590 okazów. Wśród nich 93 gatunki ryb, 7 gatunków płazów, 37 gatunków gadów, 73 gatunki ptaków, 33 gatunki ssaków.

Specjalizacja naukowa ZOO: „Zwierzęta rzadkie i zagrożone z południa Ukrainy”. Zoo stworzyło jedyne na Ukrainie żłobek dla utrzymania i hodowli ptaków drapieżnych i sów. Osobniki wyhodowane w szkółce wracają do natury poprzez przesadzanie w gniazdach dzikich ptaków.
Zoo w Odessie jest jedynym na Ukrainie, w którym z powodzeniem rozmnażają się słonie indyjskie. W 1992 roku urodziło się pierwsze słoniątko. Dzieciak nazywał się Sim Elephant, znany jest jako Fantik i został artystą europejskiego namiotu cyrkowego. Wychowany sztucznie przez swoją przybraną matkę - szefa sekcji zwierząt mięsożernych i trąbowców L. N. Popova. W lipcu 1998 roku urodziła się słoniczka ważąca około 90 kg, miała na imię Tendy, teraz mieszka w zoo w Charkowie i uwielbia jeść choinki, które dają jej na Nowy Rok - zdjęcie. 17 października 2004 urodziło się trzecie słoniątko, któremu nadano imię Duke.

Przez 2 lata z rzędu w Odeskim Zoo rodzi się potomstwo rzadkich zwierząt - lampartów amurskich lub lampartów po rosyjsku.Kocięta czarnej lamparta amurskiego Yana i Java urodziły się matce Lindy 21 czerwca 2006 roku.
Zoo w Odessie to nie tylko ośrodek ochrony i hodowli dzikich zwierząt. Szczególną uwagę poświęca się zagadnieniom edukacji i edukacji ekologicznej młodzieży. Dla dzieci i młodzieży szkolnej pracownicy ZOO regularnie organizują ekologiczne wakacje.

OPINIE
Wszystkie recenzje (1)
Podróżował 6 lat wstecz
Ocena 9
Odwiedziliś my zoo z 2-letnim dzieckiem. Syn jest po prostu zachwycony! My też . Mał e, czyste, przyjazne zoo. Zwierzę ta są zadbane, klatki czyste. Istnieje moż liwoś ć karmienia zwierzą t. Polecam wszystkim!
brak komentarzy | zostaw komentarz
MIEJSCA W POBLIŻU
Rynek Privoz
Ocena 8.7 - 3 opinie
Ukraina, Odessa
Zakupy
dystans: 0.4 km.
Na mapie
Muzeum Holokaustu w Odessie
Brak recenzji
Ukraina, Odessa
Muzea
Odwiedzić: Jest wolny
dystans: 0.7 km.
Na mapie
Klasztor św. Pantelejmona
Brak recenzji
Ukraina, Odessa
religia
Odwiedzić: Jest wolny
dystans: 0.8 km.
Na mapie
Ścianka wspinaczkowa ShelRocks
Ocena 10.0 - 1 opinia
Ukraina, Odessa
Rozrywka, Wypoczynek
Odwiedzić: Płatny
dystans: 1 km.
Na mapie
Katedra Świętej Trójcy
Brak recenzji
Ukraina, Odessa
religia
Odwiedzić: Jest wolny
dystans: 1.3 km.
Na mapie
PYTANIE ODPOWIEDŹ
Brak pytań