Brama Myndos

Brama Myndos,
Turcja, Bodrum
Ocena 10.0
10 Na podstawie 1 opinie
Subskrybuj recenzje:
Konfiguracja subskrypcji Napisać recenzję
GPS: 37.0377, 27.4136

Brama Myndos

Brama Myndos,
Turcja, Bodrum
Brama Myndos, będąca częścią murów miejskich otaczających starożytne Halicarnassos, służyła jako zachodnie wejście do miasta. Otrzymali swoją nazwę na cześć Myndos, starożytnego miasta, ku któremu zostali zwróceni. Współczesna nazwa bramy - „Diktiri” lub „Dikduru” jest tłumaczona jako „stojąca prosto”.
Mury miejskie wzniesiono w celu ochrony miasta w 364 rpne, za panowania króla Mauzolosa. Zbudowane w zachodniej części zatoki Halicarnassos, rozciągały się na siedem kilometrów. Ich granice stanowiły zamki Salmajis na zachodzie i wyspa Zephyrion na wschodzie.
Teraz środkowa część bramy Myndos jest całkowicie zniszczona, ale ruiny jej pozostałych dwóch części, niegdyś zbudowane z ogromnych i ciężkich kwadratowych bloków kamiennych, nadal istnieją. Wykopaliska archeologiczne prowadzono u podnóża północnej i południowej baszty bramy Myndos, a także w okolicach Bodrum. Te wykopaliska odkryły kopulaste grobowce z okresu hellenistycznego i rzymskiego z sarkofagami z terakoty.

OPINIE
Wszystkie recenzje (1)
Podróżował 8 lat wstecz
Ocena 10
Zdecydowaliś my się pojechać do Bodrum z jednego powodu: odwiedzić jak najwię cej historycznych miejsc, bo jest ich tam bardzo duż o, na wybrzeż u Morza Egejskiego. Pierwszym odwiedzonym przez nas miejscem był a sł ynna MYNDOS GATE. Bramy lub bramy Myndos są jedynymi, któ re przetrwał y do ​ ​ dziś . To jest zachodnie wejś cie ze staroż ytnego Halikarnasu. Poprowadzili do miasta Mindos, obecnie Gumusluk. Nazwa pochodzi od sł owa gyumush (srebro), ponieważ w pobliż u znajdował y się kopalnie srebra.
2 komentarz | zostaw komentarz
MIEJSCA W POBLIŻU
Amfiteatr w Bodrum
Ocena 9.0 - 2 opinie
Turcja, Bodrum
Architektura, Fabula
dystans: 0.8 km.
Na mapie
Mauzoleum Halikarnasu
Ocena 8.0 - 1 opinia
Turcja, Bodrum
Architektura, Fabula
dystans: 0.9 km.
Na mapie
Zamek Bodrum i Muzeum Archeologii Podwodnej
Ocena 9.5 - 4 opinie
Turcja, Bodrum
Architektura, Fabula, Muzea, religia
Odwiedzić: Płatny
dystans: 1.6 km.
Na mapie
Muzeum Sztuki Zeki Müren
Ocena 4.0 - 1 opinia
Turcja, Bodrum
Muzea
dystans: 2.5 km.
Na mapie
Plaża Bitez
Ocena 8.0 - 1 opinia
Turcja, Bodrum
Natura, Plac
dystans: 3.5 km.
Na mapie
PYTANIE ODPOWIEDŹ
Brak pytań