Park Narodowy Wysp Similan

Park Narodowy Wysp Similan, Park Narodowy Mu Ko Similan
Tajlandia, o. Phuket
Ocena 10.0
10 Na podstawie 2 opinii
Subskrybuj recenzje:
Konfiguracja subskrypcji Napisać recenzję
GPS: 8.59038, 97.6371

Park Narodowy Wysp Similan

Park Narodowy Wysp Similan, Park Narodowy Mu Ko Similan
Tajlandia, o. Phuket
Wyspy Similan to grupa 11 wysp na Morzu Andamańskim o powierzchni ok. 140 m2. km. i znajdują się 65 km. na zachód od Phuket. Park narodowy został założony w 1985 roku jako rezerwat morski, a w 1998 roku jego granice zostały poszerzone o 2 kolejne wyspy: Bon i Tachai.
Terytorium parku składa się z licznych wysp ze stosunkowo wysokimi i stromymi górami, plażami i formacjami skalnymi o różnych kształtach. Niektóre z wysp mają niskie góry – najwyższy punkt wysp znajduje się na wysokości 244 m n.p.m., a niektóre wyspy to płaska powierzchnia otoczona wydmami i rafami koralowymi. Pomimo tego, że wysp jest jedenaście, tylko trzy wyspy mają plaże: Miang, Similan i Tachai. Pozostałe wyspy są zamknięte dla turystów ze względu na skaliste wybrzeże lub ze względów środowiskowych.
Wyspy Similan są uważane za jedno z najlepszych miejsc do nurkowania, ale można tu także uprawiać żeglarstwo, rekreację na świeżym powietrzu, obserwować ptaki i pływać kajakiem.
Turystów przyciągają rafy koralowe, masywne głazy, podwodny świat i śnieżnobiałe plaże Wysp Similan. Na wyspach Miang i Similan można przebywać tylko w specjalnym obozie namiotowym lub w bungalowie. W porze deszczowej park narodowy jest zamknięty od maja do listopada każdego roku ze względu na bezpieczeństwo odwiedzających.

OPINIE
Wszystkie recenzje (2)
Podróżował 12 lat wstecz
Ocena 10
Fantastyczne plaż e pię knoś ci! Biał y koralowy piasek, bł yszczą ce szare gł azy wzdł uż brzegu, przejrzysta turkusowa woda i szmaragdowozielone palmy! Koniecznie trzeba odwiedzić w Phuket, zdję cia pochodzą jak z Malediwó w. Z niedogodnoś ci - dostać się kilka godzin najpierw minibusem, a potem statkiem. Moż esz wybrać się na wycieczkę z noclegiem - w namiocie, domku lub na jachcie. Nie zabieraj go do namiotu, latają ce lisy krzyczą rano, jakby został y pocię te i zasrane na namiocie.
brak komentarzy | zostaw komentarz
Podróżował 11 lat wstecz
Ocena 10
(Był am zdumiona, ż e ​ ​ do tej pory nikt nie zostawił recenzji, prawdopodobnie po prostu nie potrafili znaleź ć sł ó w, by opisać cał y luksus tego miejsca. Nie jestem też pewien swoich moż liwoś ci, ale zaryzykuję. ) Lepiej jest opuś cić tę wycieczkę pod koniec wakacji w Phuket, kiedy wydaje się , ż e już wszystko widział eś , nic nie zaszokuje twojej wyobraź ni, a opalenizna spalił a twoją skó rę na centymetr gł ę bokoś ci.
2 komentarz | zostaw komentarz
MIEJSCA W POBLIŻU
Park Narodowy Khao Lak Lam Ru
Ocena 8.0 - 1 opinia
Tajlandia, Khao Lak
Natura
dystans: 67.4 km.
Na mapie
Restauracja Rybna Orchidea Kawiarnia
Ocena 9.0 - 1 opinia
Tajlandia, Khao Lak
Restauracje, kawiarnie
dystans: 69.1 km.
Na mapie
Świątynia Wat Suwan Kuha
Ocena 6.0 - 1 opinia
Tajlandia, Krabi
Fabula, Natura, religia
Odwiedzić: Płatny
dystans: 94.1 km.
Na mapie
Świątynia Wat Phra Nang Sang
Brak recenzji
Tajlandia, o. Phuket
Architektura, Fabula, religia
Odwiedzić: Jest wolny
dystans: 98.9 km.
Na mapie
PYTANIE ODPOWIEDŹ
Brak pytań