Meczet Muradiye

Vlora Muradie, Xhamia e Muradies, Moskwa Myradie
Albania, Wlora
Ocena 7.5
10 Na podstawie 2 opinii
Subskrybuj recenzje:
Konfiguracja subskrypcji Napisać recenzję
GPS: 40.4691, 19.491

Meczet Muradiye

Vlora Muradie, Xhamia e Muradies, Moskwa Myradie
Albania, Wlora
Meczet Muradiye to jeden z najpiękniejszych meczetów w Albanii, znajdujący się w mieście Vlora. Został zbudowany w 1542 roku, za panowania Imperium Osmańskiego. Istnieje legenda, że ​​z rozkazu rządzącego w tamtych latach sułtana Sulemana Wspaniałego wzniesiono Muradiye. Architektura meczetu przypomina dzieło słynnego architekta Sinana w Stambule.Meczet nakryty jest kopułą, a ściany wykonane są z cegieł i bloków kamiennych. Wcześniej budynek posiadał ganek, ale do dziś zachowały się tylko jego fragmenty.
Wewnątrz znajduje się sala modlitewna i minaret.W ciągu dnia doświetlenie sali zapewniają okna umieszczone na trzech poziomach ze wszystkich stron budynku.
Według danych historycznych meczet został poddany zakrojonym na szeroką skalę rekonstrukcjom, a jego wygląd wewnętrzny nieco odbiega od oryginału.
Teraz Muradiye funkcjonuje nie tylko jako pomnik historii i architektury, ale także jako ważny religijny budynek muzułmański.

OPINIE
Wszystkie recenzje (2)
Podróżował 4 roku wstecz
Ocena 7
Mó j mą ż i ja pojechaliś my tu celowo. Trochę lubię historię Imperium Osmań skiego za panowania Sulejmana Wspaniał ego. Meczet jest mał y, wewną trz jest bardzo pię kny i jednocześ nie skromny. Miejscowi czekali, a my patrzyliś my na to od ś rodka, uś miechali się . Z poprzedniej recenzji dowiedział em się , ż e zdję ć nie moż na robić , wię c zał ą czam zdję cie.
brak komentarzy | zostaw komentarz
Podróżował 8 lat wstecz
Ocena 8
Odpoczywaliś my we Wlorze z mał ym dzieckiem. Podobał o mi się to bardzo. Nie był o zbyt wiele okazji do podró ż owania. Zbadaliś my Vlorę i jej okolice. Uwielbiam architekturę Imperium Osmań skiego. Dlatego wł aś nie ten meczet przycią gną ł moją uwagę . Jest raczej mał y, ale ciekawy. Wyglą d bardzo przypomina tureckie meczety. Wewną trz jest bardzo pię knie. Okna wykonane są w taki sposó b, ż e wydają się ś wiecić od wewną trz.
brak komentarzy | zostaw komentarz
MIEJSCA W POBLIŻU
Muzeum Niepodległości Albanii we Vlore
Ocena 9.0 - 1 opinia
Albania, Wlora
Architektura, Fabula, Muzea
dystans: 0.2 km.
Na mapie
Park Narodowy Karaburun-Sazan
Ocena 10.0 - 1 opinia
Albania, Wlora
Natura, Wypoczynek
dystans: 21.9 km.
Na mapie
Jaskinia Piratów
Ocena 8.0 - 1 opinia
Albania, Dhermi
Wypoczynek
dystans: 40.5 km.
Na mapie
Twierdza Berat
Ocena 10.0 - 1 opinia
Albania, Berat
Architektura, Fabula, Muzea
dystans: 46.7 km.
Na mapie
Park Divaike
Ocena 8.0 - 1 opinia
Albania, Fieri
Natura, Wypoczynek
dystans: 50.7 km.
Na mapie
PYTANIE ODPOWIEDŹ
Brak pytań